banner6

3 köyde 71 kişiye kırsal kesim arsası verildi

banner37

Başbakan Hüseyin Özgürgün, kırsal kesim arsası dağıtmaktaki  amaçlarının gençlerin devletin elini hissetmesi ve topraklarına sahip çıkması olduğunu belirtti.

3 köyde 71 kişiye kırsal kesim arsası verildi
banner151 banner143

Paşaköy’de 43,  Köprü’de 16 ve İncirli’de 12 olmak üzere 71 kişiye kırsal kesim arsa hak sahipliği belgesi dağıtıldı.

Paşaköy’de gerçekleştirilen belge dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün, bazı bakanlar, milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı.

Özgürgün: Önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz

Başbakan Hüseyin Özgürgün belge dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, çiftçiye ve hayvancıya sahip çıkmak ve kırsal kesimde kökleşmeyi sağlamak adına önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Başbakan Özgürgün, kırsal kesimde topraklara kökleşmenin ve kök salmanın  bu topraklara göz dikenlere, göz dikmelerinin bir anlam ifade etmediğini anlatacağını belirtti.

Kırsal kesim arsa dağıtımının yıllar önce başladığını anlatan Özgürgün, bir buçuk yıldır bunu ciddi şekilde hızlandırdıklarını, 43 yıldır ilk kez arsa dağıtılan köyler olduğunu kaydetti.

Başbakan Özgürgün, “43 yıldır, ilk kez arsa verilen köyler var, bir çok köyde böyle temel amacımız oralarda yerleşen gençlerin  ülkeye sahip çıkması için el uzatmak.” dedi.

1,5 yıl içerisinde 33 köyde arsa dağıtımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Özgürgün,  bu arsalar üzerine yapılacak konutlar ve gençlerin kök salmalarıyla  KKTC’nin çok daha güzel günlere taşınacağını  ifade etti.

Evren: Kısa sürede bu kadar yapabildik

İçişleri Bakanı Kutlu Evren Paşaköy’de 43 kişiye hak sahipliği belgesi verildiğini belirterek,  talebin bu sayıdan fazla olduğunu ancak kısa sürede bu kadar yapabildiklerini ifade etti.

Bakan Evren, Paşaköy’deki diğer talepleri de karşılamak için yarından itibaren çalışamaya başlayarak  arazi arayacaklarını kaydetti.

Tülücü: Sıkıntımız var, talep çok arsa yeterli değil

Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü de, özlemini duydukları, uzun süredir bekledikleri arsa dağıtımının bugün gerçekleştiğini söyledi.

Tülücü, “Sıkıntımız var, talep çok arsa yeterli değil” diyerek,  yeni arsalar açılması temennisini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 19:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104