banner6

3 milyon TL’lik uyuşturucu sevkiyatı zanlısı cezaevinde

banner37

Güney Kıbrıs’tan KKTC piyasasına sevk edilen uyuşturucunun büyük bölümünü gönderen ‘Kripto BitcointCartel’ isimli şebekenin KKTC elebaşısı olduğu ileri sürülen ve tasarrufundaki 1 kilodan fazla uyuşturucuyla yakalanan Selçuk Kömeli’nin hakkındaki soruşturma tamamlandı

3 milyon TL’lik uyuşturucu sevkiyatı zanlısı cezaevinde
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Ahtapot” isimli operasyonda, tasarrufundaki, 3 milyon TL değerindeki Hintkeneviri, sentetik cannabinonid, kokain ve metamphetamine türü uyuşturucularla yakalanan Selçuk Kömeli, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Polis, tasarrufundaki 1 kiloyu aşkın uyuşturucuyla yakalanan Kömeli’nin, Güney Kıbrıs’tan KKTC piyasasına gönderilen uyuşturucunun büyük bir kısmını sevk eden Kripto BitcointCartel isimli şebekenin KKTC elebaşısı olduğuna inanıyor.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid, Hintkeneviri, kokain ve methamphetamine) ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Selçuk Kömeli, dün teminat amacıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Meseleyle ilgili mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 30.07.2021 tarihinde saat 12.30’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Selçuk Kömeli’nin tasarrufunda toplam 504 gram sentetik cannabionid, 398 gram ağırlığında Hintkeneviri, 75 gram ağırlığında methamphetamine türü uyuşturucu madde ile iki adet şeffaf naylonda toplam 25 adet kapsül şeklinde şeffaf ve sarı renk naylonlarda 282 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde tespit edildiğini belirtti.

“Uyuşturucuları elebaşı Rixus gönderiyor”

Kurtbir, zanlıdan yapılan soruşturmalarda, tasarrufunda bulunan söz konusu uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri, olay günü GKRY’den Rixus olarak bildiği şahıs ile internet uygulaması olan Telegram üzerinden irtibat kurup, KKTC’ye Haspolat’ta henüz tespit edilemeyen bölgeden ithal ettiğinin tespit edildiğine dikkat çekti.

“Uyuşturucuları dağıtıp 4 bin 630 Euro alacaktı”

banner134

Polis memuru Kaan Kurtbir, yine mesele ile ilgili olarak zanlıdan yapılan soruşturmalardan tasarrufunda bulunan söz konusu maddeleri Rixus isimli şahsın yönlendireceği lokasyonlara atacağı ve buna karşılık 4.630 Euro para alacağının tespit edildiğini ve uyuşturucu sevkinden ilk ödeme olarak aldığı 300 Euro’nun bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlının meseleyle ile ilgili gönüllü bir ifade verip suçunu itiraf ettiğini, ifadesinde 292 gram Hintkeneviri’ni kendisine bildirilen lokasyona bıraktığını ve tespit edilemeyen bir kişinin aldığını anlattığını mahkemeye aktardı.

Zanlının davalarını kabul etmediğine işaret eden Kurtbir, suçların çok ciddi ve Ağır Ceza Mahkemesi kapsamına giren, toplumda infial yaratan suçlar olduğuna vurgu yaptı.

Kurtbir, zanlının yargılanmaktan kaçabileceğini belirtip, bu safhada tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, ithamların oldukça ciddi ve Ağır Ceza Mahkemesi kapsamına giren suçlardan olduğuna işaret etti.

Hacımulla, zanlının üç ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88