3 uyuşturucu satıcısı yakalandı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü iki operasyon düzenledi

3 uyuşturucu satıcısı yakalandı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda üç uyuşturucu satıcısı uyuşturucu maddelerle yakalandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar G.T.M. (E-23), B.D.M.(E-21) ve P.C. (E-28) dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Yargıç Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Dilhan Çavuş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru AliÇavuş’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çavuş, 18.06.2021 tarihinde, saat 14.30 sıralarında, Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından zanlı G.T.M.’nin tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisinin alınması üzerine, üst aramasında şortunun cebinde 4 ayrı pakette satışa hazır yaklaşık 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak, emare alındığını belirtti.

banner134
Polis memuru Ali Çavuş, mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmada, zanlının konu maddeleri zanlı B.D.M.’den aldığının tespit edildiğini ve zanlı B.D.M’nin, zanlı P.C. ile birlikte tespit edildiğini anlattı.

Çavuş, B.D.M.’nin ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve bir adet elektronik hassas terazi bulunarak emare alındığını kaydetti.

 Çavuş, B.D.M’nin gönüllü ifadesinde konu maddeleri 450 TL karşılığında zanlı P.C’den aldığının tespit edildiğini belirtti.

Zanlılar G.T.M. ve B.D.M’nin itiraf içerikli gönüllü ifade verdiğini ancak tahkikatın çok yönlü devam ettiğini söyleyen Çavuş, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Mine Gündüz, zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75