banner6

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta törenlerle kutlandı

banner37

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıl dönümü tüm ilçelerde düzenlenen törenler kapsamında kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta törenlerle kutlandı
banner150

banner150 banner150

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümünde Başkent Lefkoşa’nın yanı sıra tüm ilçelerde törenler gerçekleştirildi.

Güzelyurt’taki ilk tören, Atatürk Anıtı Önü’nde düzenlendi. Güzelyurt’taki ikinci tören ise Arkeoloji ve Doğa Müzesi önünde yer aldı.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Piyade Üsteğmen Önder Değirmenci yaptı.

Değirmenci, 30 Ağustos Zaferi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının temelini teşkil eden en büyük zafer olduğuna dikkati çekerek, bu zaferin günümüze de yansıyan önemli sonuçları olduğunu kaydetti.

Güzelyurt Meslek Lisesi Müdür Muavini Şengül Akçabel Şahin ise konuşmasında Kurtuluş Savaşı hakkında bilgi verdi.

İskele’de ise kutlamaların adresi İskele Ecevit Meydanı oldu. Atatürk Anıtı’na çelenkler konuldu, İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi, şiirler okundu.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Hava Savunma Teğmen Tuğay Avcı, milli egemenlik, milli şuur ve tam bağımsızlık esasına dayanan Atatürk ilkelerinin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin rehberi olmaya devam edeceğini vurguladı.

Teğmen Avcı, bundan 101 yıl önce 30 Ağustos tarihinde şanlı bir destan yazıldığını anlattı.

Girne’de 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni Atatürk Anıtında yer aldı. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Lojistik Destek Komutanlığı’ndan Ulaştırma Teğmen Yasin Dülger yaptı.

Zafer Bayramı Gazimağusa’da iki ayrı törenle kutlandı. İlk tören Zafer Anıtı önünde, ikinci tören ise İsmet İnönü Bulvarı’nda gerçekleştirildi.

Lefke’de 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı önünde, tören yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2023, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104