30 bin TL’lik jeneratör hırsızlığı

banner37

Serdarlı’daki bir işyerinden jeneratör sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklanan A. Ç. ve H. S. aleyhine mahkemeden 6’şar gün tutukluluk emri alındı. Polis, eşkalini belirlediği bir kişiyi daha arıyor

30 bin TL’lik jeneratör hırsızlığı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

ALEYHLERİNDE 3 SUÇLAMA VAR… Zanlılar, 31 Mart ile 4 Mayıs 2021 tarihleri arasında, Serdarlı’da meydana gelen sirkat, kasti hasar ve mülke tecavüzden suçlanıyor

Serdarlı’da bir işyeri bahçesinden 30 bin TL değerinde jeneratör sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklanan A. Ç.(E-29) ve H. S.(E-47), dün, Gazimağusa’da mahkemeye çıkartıldı.

Meseleyle ilgili eşkali belli bir kişiyi daha arayan polis, A.Ç. ve H.S. aleyhine mahkemeden 6’şar gün tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa’ya bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru İsmail Çarık’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis İsmail Çarık, zanlıların, 31 Mart ile 4 Mayıs 2021 tarihleri arasında,  Serdarlı’da meydana gelen sirkat, kasti hasar ve mülke tecavüz suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

İsmail Çarık, zanlıların, Serdarlı’da, Baykal Karakaş’a ait işyerinin bahçe kapısı üzerindeki asma demir zinciri ve asma kilidi kırıp hasara uğrattıktan sonra konu işyeri içerisindeki 30 bin TL değerindeki jeneratörü sirkat ettiklerini söyledi.

banner134
Her iki zanlının da aleyhindeki suçlamaları reddettiğini ifade eden İsmail Çarık, yaptığı ileri soruşturmada, meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı eşkali belli bir kişiyi daha aradığını anlattı.

Çarık, zanlı H.S.’nin evinde bulunan jeneratörün mazot pompasının A.Ç. ve aranan bir kişi tarafından Lefkoşa’da tamir ettirildiğini kaydetti.

Tamiratı yapan kişinin, zanlı A.Ç.’yi tanıdığını anlatan tanık polis, incelenmesi gereken telefon kayıtları ve tahkikatını neticelendirebilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirtti ve mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, polise, tahkikatın selameti için süre tanıdı ve zanlıların 6 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75