banner6

30 gram bonzaiyi bulmuş

banner37

İskele’de operasyon düzenleyen Narkotik polisi Y.A.’nın tasarrufunda 30 gram sentetik cannabinoid buldu, uyuşturucuyu aldığını söylediği F.Ç. isimli zanlı da tutuklandı

30 gram bonzaiyi bulmuş
banner99

Ayşe BULUT

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir ekibin önceki gün İskele’de düzenlediği operasyonda 30 gram sentetik cannabinoid (bonzai) türü uyuşturucu madde bulundu. Uyuşturucuyla ilgili tutuklanan Y.A. ve F.Ç., isimli zanlılar suçlarını kabul etti. Polis, zanlı Y.A.’nın tasarrufunda bulunan uyuşturucuyu F.Ç. isimli zanlıdan aldığını söylediğini, F.Ç.’nin de söz konusu uyuşturucuyu bulduğunu iddia ettiğini belirtti. Mahkeme, her iki zanlının da soruşturma amacıyla 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

İki uyuşturucu zanlısı dün tutukluluk talebiyle İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis çavuşu Hasan Selvili, zanlı Y.A.’nın ‘Kanunsuz sentetik cannabinoid tasarrufu ve alma”, zanlı F.Ç.’nin ise ‘Kanunsuz sentetik cannabinoid tasarrufu ve verme’ suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nce önceki gün saat 21.20 sıralarında İskele’de bir iş merkezinde operasyon düzenlendiğini ve yaya olarak tespit edilerek alıkonulan zanlı 1 Y.A.’nın tasarrufunda şeffaf naylon poşete içerisinde yaklaşık 30 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu kaydeden Selvili, zanlıdan yapılan sorgulamada konu maddeninin aynı gün ve aynı bölge zanlı 2 F.Ç.’den aldığının belirlendiğini söyledi.

Zanlı F.Ç.’nin de aynı gün tespit edilerek tutuklandığını ifade eden Selvili, zanlı 2’nin yaptığı beyanında uyuşturucuyu bularak tasarrufuna geçirdiğini söylediğini belirtti.

Her iki zanlının da itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğini vurgulayan Selvili, meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığını, emarelerin incelemeye gönderileceğini, zanlıların ifadelerinin teyit ve tekzibinin yapılacağını, zanlının uyuşturucuyu bulduğunu söylediği yerde araştırma yapılacağını vurgulayarak her iki zanlının da 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve olguları değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, istenen tutukluluk emrini verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88