3.5 kilo uyuşturucuyu gönderenle yazışmaları var

banner37

Ercan Havalimanı kargo bölümünde ele geçirilen yüklü miktardaki uyuşturucuyla ilgili tutuklanan üç zanlı 6 gün daha poliste tutuklu kalacak

3.5 kilo uyuşturucuyu gönderenle yazışmaları var
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
 

Ercan Havalimanı’na gelen kargo paketi içindeki çarşafların arasına sarılı 7 ayrı paket halinde ele geçirilen 3 kilo 500 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle bağı olduğu gerekçesiyle tutuklanan üç kişinin tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.


Narkotik, uyuşturucuyu gönderen kişiyle zanlılardan ikisinin yazışmalarının belirlendiğini ve yurtdışındaki kişinin zanlılara, “Korkmayın. Her şey yolunda gidecek” dediğini belirterek, bu mesajları mahkemeye gösterdi.


Kargo paketini almaya giden zanlı 1 U.A.O.’yı tutuklayan Narkotik ekibi, uyuşturucuyu teslim edeceği zanlı 2 M.C.O. ve beraberindeki zanlı 3 W.O.U.’yu pusu kurarak Mağusa’da yakalamıştı.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan üç zanlı, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.
 


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç, yeminli şahadet verdi.


Sevinç, 02.08.2021 tarihinde Ercan Havaalanı’nın kargo bölümünde görevli gümrük memurları tarafından zanlı 1 U.A.O.’nun adına gelen paket içerisinde 7 adet dıştan koli bandı ile sarılı paketlerden şüphelenilmesi üzerine Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bilgi verildiğini mahkemeye aktardı.


Polis memuru Mehmet Sevinç, aynı gün Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir polis ekibi tarafından Lefkoşa Ercan kargo bölümüne gidilerek bahse konu şüpheli paketlerde yapılan kontrolde yaklaşık 3 kilo 500 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edilerek zanlı 1’in tutuklandığını belirtti.


Sevinç, zanlı 1’den yapılan soruşturmada; paketi aldıktan sonra, internet üzerinden daha önceden görüşerek anlaştığı kişiye konu maddeleri Gazimağusa’da vereceğinin öğrenildiğini kaydetti.

“İki kişi uyuşturucuyu teslim almaya geldi”


Polis memuru Mehmet Sevinç, polis ekibinin pusu kurduğunu belirterek Gazimağusa’da olay yerine giderek Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri almak için araçtan aşağıya inen zanlı 2 M.C.O. ve araç sürücüsü olan zanlı 3 W.O.U.’nun makul güç kullanılarak tutuklandığını kaydetti.

banner134


Sevinç, akabinde zanlı 2’nin üzerinde ve tutmakta olduğu karton çanta içerisinde yapılan kontrolde foil kağıdına sarılı yaklaşık iki gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını belirtti.
 


Sevinç, uyuşturucuyu gönderen kişiyle zanlı 1 ve zanlı 2’nin yazışmalarının belirlendiğini ve yurtdışındaki kişinin zanlılara, “Korkmayın. Her şey yolunda gidecek” dediğini belirterek, söz konusu mesajları mahkemeye gösterdi.


Konu uyuşturucu maddelerin kim veya kimlere getirildiğinin araştırıldığına vurgu yapan Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 6 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. 


Meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Temay Sağer, istenen ek tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88