“35 yıllık hizmetin yok olmasına izin vermeyeceğiz”

banner37

Girne Avcılık Atıcılık Birliği, atış poligonuna sınır olan ve atışlara emniyet alanı teşkil eden arazinin, bir spor kulübüne verilmesi nedeniyle cumartesi günü eylem düzenliyor

“35 yıllık hizmetin yok  olmasına izin vermeyeceğiz”
banner90
banner8

Funda ÖZSAKINÇ

   Girne Avcılık Atıcılık Birliği, “Bakanlar Kurulu tarafından atış poligonuna sınır olan ve atışlara emniyet alanı teşkil eden bir arazinin, bir spor kulübüne verildiği” gerekçesiyle cumartesi günü eylem düzenliyor.

banner134
   Başkan Bayram Bayramoğlu’nun iddiasına göre, yaklaşık 1.5 yıl önce Bakanlar Kurulu tarafından başka alternatifler mevcutken, araştırma yapılmadan ve yer gösterilmeden, atış poligonuna sınır olan ve orada yapılan atışlara emniyet alanı teşkil eden, İskan Bakanlığı’ndan alınıp Spor Bakanlığı’na devredilen yaklaşık 9 dönümlük 2 arazi, bir spor klübüne verildiğinden can ve mal güvenliğini tehdit ediyor.

   Başkan Bayramoğlu, KIBRIS’a yaptığı açıklamada, “Kulübümüz bu konuda hiçbir oldu bittiye asla müsamaha göstermeyecek ve yapılan girişimlere bu sefer çok daha farklı şekilde müdahale edecektir. O yüzden iki camia arasında istenmeyen büyük olaylar yaşanmadan, kulüp olarak ilgili bakanlıkları bir an önce konuya müdahale edip, alınan bu yanlış karardan dönülmesine ve konuya çözüm bulmaya davet ediyoruz” dedi.

   “Verdiğimiz 35 yıllık hizmetin yok olmasına izin vermeyeceğiz” diyen Girne Avcılık Atıcılık Klübü Başkanı Bayram Bayramoğlu, “Bu konu atıcılık sporunun bu ülkedeki varlığının ve ileriye taşınması çabalarının altını dinamitleyip, avcılık ve atıcılık sporuna verdiğimiz 35 yıllık hizmetin bir anda yok olmasına neden olacaktır. Buna izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

   Bayram Bayramoğlu, kulüp üyelerini, 31 Ekim Cumartesi günü Girne Rauf Raif Denktaş Atış Poligonu’nda yapılacak eyleme çağırdı; “Zaman birlik olma zamanı ve birlikte mücadele etme zamanıdır, sesimizi daha gür duyurmak için sizleri, yapacağımız eyleme destek vermeye çağırıyoruz” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75