37 bin Euro paramı aldı

banner37

J.S., isimli kişiyi zorla kaçırdığı suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan P.K., suçunu kabul ederek kendini savundu:

37 bin Euro paramı aldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin yabancı uyruklu P.K., 37 bin Euro alacağı olduğu gerekçesiyle J.S’yi kaçırdığı suçlamasıyla tutuklandı.

“Zorla insan kaçırma” ve “KKTC’de izinsiz ikamet etmek” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı P.K., dün sabah çıkarıldığı mahkemede kendisini savunarak “O adam benim 37 bin Euro paramı aldı. Evimi satmıştım. Evimden de oldum” dedi.

banner134
Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Erdelhun, 31.05.2021 tarihinde saat 11.00 raddelerinde Lefkoşa’da Tanzimat Sokak üzerinde zanlı P.K.’nin kendisine olan borcunu ödemediği gerekçesiyle konu bölgede ikamet etmekte olan J.S.’yi henüz tespit edilemeyen bir araca zorla koyup Mağusa’ya götürdüğünün tespit edildiğini mahkemeye aktardı.
Soruşturmanın devam ettiğini ve zanlının 14.02.2020 tarihinden beri KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini belirten Erdelhun, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Temay Sağer, talebi onayladı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75