38 kilo trofe balık

banner37

Cemil Gürsel, 270 metreden ilk atışta yakaladığı balığı, 25 dakikada tekneye çekti

banner87
38 kilo trofe balık
banner90
banner99

Dipkarpaz İlkokulu öğretmeni Cemil Gürsel, bir orfoz türü olan ve çok derin sularda yaşayan 38 kilo ağırlığında Patlak/Pertlek balığı yakaladı...

KIBRIS’a konuşan Gürsel, 270 metreden ilk atışta yakaladığı ve 25 dakikada tekneye çektiği 38 kiloluk balığın boyut olarak “trofe (tür içinde en büyük balık)” niteliğinde olduğunu ifade etti.

Çok küçük yaşlardan beridir amatör balıkçılık yaptığını, bugüne kadar çok sayıda küçük, hatta yasal ölçüden de büyük balığı geri denize iade ettiğini belirten Gürsel, bu büyük balığı, yaptığı iadelerin karşılığı olarak “deniz ananın bir hediyesi” olarak kabul ettiğini vurguladı.

Sürdürülebilir kaliteli bir yaşam için doğanın ve denizlerin korunmasının önemini vurgulayan Gürsel, “İnsanlar doğal kaynakları kullanarak yaşamlarını sürdürüyor. Doğanın durumu ne kadar sürdürülebilir ise, insanlar için de yaşam ancak o kadar sürdürülebilir ve kalitelidir” dedi.

Cemil Gürsel, trofe balığı tuttuğunda çok sevindiğini, bunu ailesi ve dostlarıyla paylaştıkça sevincinin büyüdüğünü anlattı.

Gürsel, balığı ailesi, akrabaları ve arkadaşlarıyla birlikte yiyeceklerini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine
Emine - 11 ay Önce

Afiyetler olsun ALLAH ın nimeti şifa olsun

SIRADAKİ HABER

banner75