38 senelik hasreti bitti

banner37

Tayland uyruklu Sae Jang Phonpawi, oğlu Chuening’in babası Caner Müjde’yi bulmak için Kıbrıs’a geldi… Phonpawi, KIBRIS ve Cyprus Today’in yardımıyla oğlunun ailesine ulaşabilmenin mutluluğunu yaşadı.

38 senelik hasreti bitti
banner8

Yasemin GÜLPINAR

Tayland uyruklu Sae Jang Phonpawi, Kıbrıs’taki bir gece kulübünde temizlik görevlisi olarak çalıştığı dönemde, Caner Müjde isimli bir adamla iki yıllık bir ilişki yaşadı.

Bu ilişkiden bir erkek çocuk sahibi olan Phonpawi, 1980 yılında henüz doğum yapmadan adadan ayrılmak zorunda kaldı.

Oğlu Chuening’in babasını tanımak istemesi üzerine yollara düşen ve Kıbrıs’a gelen Sae Jang Phonpawi, KIBRIS ve Cyprus Today ekibinin yardımıyla 38 yıl sonra Caner Müjde’nin ailesine ulaştı.

Görüşme esnasında 36 yaşındaki oğlunun babasının silahlı bir çatışmada vefat ettiğini öğrenen Phonpawi, gözyaşlarına boğuldu. Caner Müjde’nin oğlu Muharrem Müjde’yle KIBRIS Medya Grubu’nda bir araya gelen Phonpawi, oğlunun kardeşlerini ve ailesini bulabilmenin mutluluğunu yaşadı.

Phonpawi, Muharrem Müjde’yle Caner Müjde’nin Mağusa’daki mezarı başına gidip dua da etti, oğlunu ağabeyiyle internet üzerinden görüntülü görüştürdü, tüm aile bireyleriyle kucaklaştı.

 

Oğlunun babasının öldüğünü öğrenince ağladı

Sae Jang Phonpawi, Mağusa’daki Dallas Gece Kulübü’nde temizlik görevlisi olarak çalıştı. Bu dönemde kulübü çalıştıran Caner Müjde’yle iki yıllık ilişki yaşayan Phonpawi, o dönemde kötü olduğu kadar iyi günler de yaşadığını anlattı.

Phonpawi, Caner Müjde’nin eşinin şikayeti üzerine 1980 yılında adadan ayrılmak zorunda kaldığını belirterek o dönemde henüz hamile olduğunu söyledi.

Elinde Caner Müjde’nin, ailesinin fotoğraflarıyla KIBRIS’a gelen ve yaşadıklarını anlatan Phonpawi, oğlunun babasını bulmak için yardım istedi. KIBRIS da Caner Müjde’nin oğlu Muharrem Müjde’ye ulaşarak ikilinin buluşmasını sağladı.

Oğlunun babası Caner Müjde’nin 1997 yılında silahlı bir çatışma sonucu vefat ettiğini öğrenen Phonpawi, çok duygusal anlar yaşadı. Kıbrıs’ta çalıştığı dönemde yaşadıklarını anlatan Phonpawi, pasaportunun elinden alındığını, oğlunun babasının anne ve babasına yemek yapıp hizmet ettiğini söyledi.

Muharrem Müjde de, babasının Sae Jang Phonpawi’yle yaşadığı ilişkiyi ve Tayland’da bir kardeşleri olduğunu bildiklerini ancak iletişim kopukluğundan yıllardır görüşemediklerini belirtti.

Sae Jang’ın babasının yanında çalıştığını ve o sırada 2 senelik bir ilişkiden sonra hamile kaldığını, annesinin de öğrenince şikayet üzerine kadını sürgüne yolladıklarını ifade eden Muharrem Müjde, aileyle görüşmeyi seve seve kabul ettiklerini söyledi.

  

Phonpawi: Seni böyle mi görecektim!

Sae Jang Phonpawi, Muharrem Müjde’yle birlikte Caner Müjde’nin Mağusa’daki mezarını da ziyaret etti.

Caner Müjde’nin mezar taşına sarılıp, fotoğrafını okşayıp gözyaşı döken Phonpawi, “Seni böyle mi görecektim. O kadar güçlüydün seni nasıl öldürdüler” diyerek ağladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108