banner6

3’ü tutuklu 5’i tutuksuz yargılanacak

banner37

3’ü tutuklu 5’i tutuksuz yargılanacak
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güzelyurt’ta sakin 39 yaşındaki N.Ö’nün kullandığı Van aracın içinde valizleriyle birlikte yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçmek isterken tutuklanan Pakistan, Kongo ve Bangladeş uyruklu 8 kişi teminat duruşmasına çıkarıldı. Zanlılardan 3’ü ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, 5’i de teminatla serbest bırakıldı.

   N.Ö ise Van aracın direksiyonunda gizlenmiş olarak bulunan 18 gram uyuşturucu eroin türü uyuşturucu nedeniyle bir başka zanlıyla birlikte ayrıca mahkemeye çıkarıldı aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

   Yabancı uyruklu 8 zanlı, “Ağır bir suç işlemek için gizli ittifak kurmak” suçlamasıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Mine Ozankaya’nın huzuruna çıkarıldı.

   Savcı Hasan Boşnak’ın tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Hamza Tarman, 20.06.2022 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından, Ercan Havaalanı giriş kısmında bulunan çember üzerinde yapılan operasyonda, Güzelyurt’ta sakin N.Ö.’nün kendisine WhatsApp programı üzerinden konum bilgileri verilen kişileri almak maksadı ile Haspolat’a gelerek kullanımında bulunan JR 650 plakalı Ford Transit kapalı Van aracın arka kısmı içerisinde eşyaları ile birlikte Lefkoşa’da sakin M.R.S. (E-21-Bangladeş), M.J.K (E-21-Bangladeş), M.A. (E-32-Pakistan), J.İ. (E-39-Bangladeş), M.H. (E-30-Bangladeş), Z.E. (E-23 Demokratik Kongo), S.M. (E-23-Bangladeş) ve A.S.’nin (K-27-Pakistan) tespit edildiklerini kaydetti.
   Yabancı uyruklu zanlılarla ilgili tahkikatın tamamlandığını belirten Tarman, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, yasal statüsü olmayan zanlı 3, zanlı 4 ve zanlı 8’in yasal statüsü olmadığından 20 günü aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

   Ozankaya, diğer zanlıların ise 15’er bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada 2 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104