banner6

4 ay hapis yatacak

banner37

4 ay hapis yatacak
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da 2020 yılında “başka kişilerle görüştüğü” gerekçesiyle eski eşini korkutmak için kanunsuz olarak taşıdığı kurusıkı tabancayı gösteren Gökhan Güneş’in aleyhindeki dava karara bağlandı.

   Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Musa Avcıoğlu, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen davanın dünkü karar oturumunda sanık Gökhan Güneş oybirliğiyle 4 ay hapse mahkum edildi.

   Mahkemenin oy birliğiyle aldığı kararı okuyan Yargıç Özge Uğraşın, meseleyle ilgili olgulara özetle değindi ve Gökhan Güneş’in 2020 yılının Mart ayında, Gazimağusa’da boşanmış olduğu eski eşinin ikametgahına giderek başka erkeklerle görüştüğü gerekçesiyle adı edileni konuşmak maksadıyla aracına alarak Aşıklar Tepesi’ne götürdüğünü ve eski eşine, korkutmak maksadıyla tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu kurusıkı tabancayı gösterdiğini kaydetti.

   Uğraşın, sanığın konu tarihte şikayet üzerine tasarrufundaki kurusıkı tabanca, şarjör ve şarjör içerisindeki 10 adet canlı mermiyle tespit edilip tutuklandığını, evinde yapılan aramada ise bahse konu tabancaya ait 90 adet merminin bulunarak emare zapt edildiğini söyledi.

   Yasada, “Kanunsuz tabanca taşıma” suçunun 10 yıl, “Patlayıcı madde taşıma ve tasarruf” suçunun ise 7 yıl hapis cezası öngördüğüne vurgulayan Uğraşın, söz konusu suçların ciddiyetine ve vahametine dikkat çekti.

   Yargıç Uğraşın, hiç kimsenin başkasının hayatına müdahale etmeye hak ve yetkisinin olmadığını belirterek meseleyle ilgili tüm hususları dikkate alarak sanığı işlediği ciddi suçlardan 4 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110