banner6

4 bin TL’lik matkabı çantaya atıp kaçtılar

banner37

4 bin TL’lik matkabı çantaya atıp kaçtılar
banner150 banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Değirmenlik bölgesinde faaliyet gösteren bir alışveriş merkezinde 7 Nisan günü 3 bin 999 TL değerindeki matkap ile çeşitli miktarlarda pilleri sirkat etmekle suçlanan L.N.S. ve C.L.E. isimli iki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 2 günlük tutukluluk emri aldı.

   Polis, zanlıların Kumyalı’daki ikametgahlarında tespit edildiğini ve derdest emri gereği tutuklandığını dile getirerek, zanlı L.N.S.’nin verdiği gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini ve çalınan emarelerin yerini gösterdiğini vurguladı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Bekiroğlu, zanlılar L.N.S. ve C.L.E.’nin 7 Nisan 2022 tarihinde, saat 13.30 raddelerinde Lefkoşa’ya bağlı Demirhan’da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket isimli iş yeri içerisinde sirkat suçunu işlediklerini belirtti.

   Bekiroğlu, zanlıların alışveriş arabası içerisinde bulundurdukları çanta içerisine birlikte organize olup değeri 3 bin 999 TL olan De Walt marka pille çalışan matkabı ve muhtelif miktarlarda Duracell marka pilleri kasadan geçirmeyerek çaldığını dile getirerek, daha sonra alışveriş merkezinden JV 842 plakalı araç ile ayrıldığını ifade etti.

   Olayın, polisin bilgisine 9 Nisan 2022 tarihinde geldiğine işaret eden Bekiroğlu, zanlıların aynı gün Kumyalı’daki ikametgahlarında tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını vurguladı.

   Bekiroğlu, zanlı L.N.S.’nin gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğine dikkat çekerek, ayrıca sirkat edilen malzemeleri ikametgahında sakladığı yerde polise teslim ederek emare olarak alınmasını sağladığını anlattı.

   Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Bekiroğlu, zanlı L.N.S.’nin gönüllü ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, alınması gereken ifadelerin ve incelenmesi gereken kamera görüntülerinin olduğunu kaydetti.

   Serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalleri üzerinde duran Bekiroğlu, zanlıların aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

   Mahkeme avukatsız çıkan zanlılar da söz hakkı alırken, zanlı C.L.E, olayla bağlantısının olmadığını savundu.  

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine G. Ozankaya, zanlıların aleyhine 2 günlük tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110