banner6

4 buçuk yıl hapisle cezalandırıldı

banner37

Evinde yaklaşık 300 gram eroin bulunan Murat Aykol’un davası karara bağlandı

4 buçuk yıl hapisle cezalandırıldı
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından evine düzenlenen operasyonda ikametgahında yaklaşık 300 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde bulunan Murat Aykol, 4 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Narkotik, Aykol’un evinde yaptığı aramada, koridorda bulunan çamaşır makinesinin üzerindeki deterjan dolabı içerisindeki şeffaf renk naylon poşet içerisinde biri şeffaf, beşi beyaz renk naylon parçalarına sarılı yaklaşık 300 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde bulmuştu.


Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde (eroin) alma ve tasarrufu” suçundan itham edilen Aykol, tüm suçlamaları kabul etti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso hazır bulundu.

Kararı okuyan Başkan Fadıl Aksun, sanığın kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

Sanığın itham edildiği uyuşturucu suçlarının ciddi, vahim ve yaygın suçlardan olduğuna vurgu yapan Aksun, sanığın tasarrufundaki uyuşturucu türünün eroin olması, miktarının külliyatlı oluşunu aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti. 

Aksun, lehte ve aleyhte olan tüm hususları değerlendirdikten sonra sanığa oybirliği ile 4 yıl 6 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110