4 gün daha tutuklu kalacaklar

banner37

Uyuşturucu suçundan sabıkalı olan ve cezaevinden çıktıktan hemen sonra yine uyuşturucu vermek suçundan tutuklanan Ersan Tarım ve uyuşturucuyu verdiği iddia edilen C. C.’nin tutukluluk süresi uzatıldı

4 gün daha tutuklu kalacaklar

Emine UYSAL ÇALUDA

Uyuşturucu suçundan sabıkalı olan, hatta evinde uyuşturucu kullanan 28 yaşındaki bir gencin de hayatını kaybettiği ve cezaevinden çıktıktan hemen sonra yine uyuşturucu vermek suçundan tutuklanan Ersan Tarım ve uyuşturucuyu verdiği iddia edilen C. C.’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Ersan Tarım ve C. C., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, 8 Ağustos’ta saat 13.30’da Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekibinin Gönyeli’de zanlı C. C.’nin tasarrufunda iki gram sentetic cannabionid ve içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara bularak emare aldıklarını anımsattı.

Ersan Tarım’dan aldığı tespit edildi

Polis memuru Halil Dümenci, zanlı C. C.’nin konu maddeyi Alayköy’de sakin Ersan Tarım’dan 5 gram olarak aldığının tespit edildiğini kaydetti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Dümenci, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 4 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER