banner6

4 polis memurunu darp etti

banner37

Mahkum olan arkadaşlarına sarılmasına izin vermedikleri gerekçesiyle polislere saldırmakla suçlanan Mehmet Alkış ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

4 polis memurunu darp etti
banner150

banner150

banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

    Lefkoşa’da sakin Mehmet Alkış, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi salonu önünde, hüküm kararı verilen arkadaşlarına sarılmasına izin vermedikleri gerekçesiyle kendisini engellemeye çalışan 4 polis memurunu darp etmekten tutuklandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

   “Kasti hasar”, “Polisi darp ve görevinden men etmek”, “İthale-i lisan”, “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz tavır ve harekette bulunmak” suçlamasıyla tutuklanan Alkış dün sabah teminat amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu,    tanık olarak polis memuru Murat Erbil’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Erbil, 22.03.2023 tarihinde saat 10.00 raddelerinde umumi bir yer olan Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Ağır Ceza Mahkemesi salonu önündeki koridor içerisinde zanlı Mehmet Alkış’ın (E-24), hüküm kararı verilen arkadaşlarına sarılmak istediği gerekçesi ile kendisi engellemeye çalışan hükümlü tutukluların güvenliğinden sorumlu olan polis memurları olan İ.A., E.A., C.G. ve A.D.’nin vücutlarına eli ve ayakları ile vurarak, adı edilen polis mensuplarını darp edip görevinden men ettiğini belirtti.

   Murat Erbil, zanlının olay anında polis memuru C.G.’nin giymekte olduğu polis kazağını elleri ile kasten ve kanunsuz olarak çekip, yırtarak hasara uğrattığını, polis memuru E.A.’ya hitaben ithale-i lisanda (küfür etme) bulunduğunu, makul mazereti olmaksızın yüksek sesle bağırarak rahatsızlık yaptığını anlattı.

   Zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ve aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten Erbil, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 200 bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104