4 sürücüden 3'ü alkollü çıktı

banner37

Lefkoşa ve Girne bölgelerinde 17.30 ile 01.15 saatleri arasında meydana gelen 4 ayrı trafik kazasında 1’i ağır 3 kişi yaralandı

4 sürücüden 3'ü alkollü çıktı
banner90
banner99

Mehmet KARA

Başkent Lefkoşa’da, Lefkoşa-Girne, Girne-Alsancak ve İskele-Ercan anayolunda meydana gelen trafik kazalarında 4 sürücüden 3’ü alkollü çıktı.

Sürücülerden birisi 195, birisi 175, birisinin de 160 promil alkollü olduğu tespit edildi. Kazalarda 3 kişi yaralandı. Beli kırılan bir sürücü, ortopedi servisinde tedavi altına alındı.

Sürücü, 195 promil alkollü

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgilere göre ilk kaza, önceki gün saat 17.30 sıralarında İskele-Ercan anayolunun 2-3. km’leri arasında meydana geldi.

195 promil alkol tesiri altındayken direksiyon başına geçen sürücü Hüseyin Yağlı, yönetimindeki CK 377 plakalı araçla Ercan istikametinden İskele istikametine doğru seyrettiği esnada dikkatsizliği ve ihmalkârlığı sonucu anayolun solunu takip etmeyip sağ şeride geçti. O esnada İskele istikametinden Ercan istikametine doğru seyreden başka bir araca çarptı.

Şans eseri herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı kazada hasar meydana geldi.

 

Araç, su kanalına düştü

İkinci kaza ise aynı gün saat 22.00 sıralarında Lefkoşa-Girne anayolunun 13-14. kilometreleri arasında meydana geldi.

Sürücü Burhan Boybay (E-28), yönetimindeki NV 080 plakalı araçla Girne istikametine doğru seyrederken sağa meyilli virajı döndükten sonra aracının kontrolünü kaybetti. Yoldan çıkan araç, banket dışında bulunan 1 metre derinliğindeki su kanalı içerisine devrildi.

banner134
Kaza sonucu yaralanan NV 080 plakalı araç sürücüsü ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Tarık Türkmen (E-29) Girne Akçiçek Hastanesi’nde gördüğü ilk yardım tedavisinden sonra acil serviste müşahede altına alındı.

 

Sürücünün beli kırıldı

Üçüncü kaza ise, bu kez saat 23.40’ta Girne-Alsancak anayolunun 0-1 kilometreleri arasında meydana geldi.

Sürücü Osman Aytun Anday, aşırı sürat ve dikkatsizlik nedeniyle yönetimindeki PV 280 plakalı Toyota Auris marka salon aracın kontrolünü kaybetti. Beton sete çarpan araç, yola savruldu.

Kaza sonucu yaralanan PV 280 plakalı araç sürücüsü Anday, Girne Akçiçek Hastanesi’nde gördüğü ilk yardım tedavisinden sonra belinde kırık olması nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Ortopedi servisinde müşahede altına alındı.

Polis tarafından yapılan alkol testinde, sürücünün 160 promil alkollü olduğu ortaya çıktı.

 

Çarpa çarpa gitti

Son olarak, Lefkoşa’da saat 01.15’te meydana gelen kazada şans eseri ciddi bir yaralanma ya da can kaybı yaşanmadı.

175 promil alkol tesiri altındayken direksiyon başına geçen sürücü Ümit Öner (E-35), yönetimindeki MN 143 plakalı araçla seyrederken Şht. Ertuğrul Arif Sokağı’na giriş yaptığı esnada dikkatsizliği sonucu aracın kontrolünü kaybetti.

Araç, yolu ikiye ayıran trafik adası üzerindeki yön levhasına çarptıktan sonra yoluna devam edip kaldırım üzerinde bulunan aydınlatma direğine, ardından da 10 numaralı evi çevreleyen bahçe duvarı ile demir korkuluklara çarparak durabildi.

Fotoğraflar: Mehmet KARA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75