banner6

4 zanlı da teminatla serbest bırakıldı

banner37

Meyve kutusu içinde tutuklu hücresindeki zanlıya polis eliyle uyuşturucu ulaştırmaya çalışan 4 zanlı teminat duruşmasına çıkarıldı

4 zanlı da teminatla serbest bırakıldı
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA  

   Mahkemelerin tutuklu hücresindeki bir zanlıya, meyve kutusu içinde 99 adet uyuşturucu içerdiğine inanılan hapı polis eliyle ulaştırmaya çalışmakla suçlanan ikisi kadın 4 zanlının aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde içeren hap alma, verme ve tasarrufu” suçuyla tutuklanan zanlılar M.D., S.T., F.T. ve zanlı K.D.S. dün sabah teminat amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak,   tanık olarak polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 16.01.2023, saat 09.15’te, zanlı K.D.S.’nin, cezaevinde bulunan bir başka tutuklunun yönlendirmesi ve zanlı M.D.’nin aracılığı ile Merkezi Cezaevi’nden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne getirilip, mahkeme hücrelerine yerleştirilen sanık İ.Y.’ye verilmek üzere, görevli polise, içinde meyve suyu olan bir poşet verdiğini kaydetti.

   Ramiz, görevli polisin şüphelendiğini ve söz konusu meyve suyu kutusunun açıldığını belirterek, kutuda bulunan 99 adet, içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan hapın bulunarak emare alındığını ve zanlının tutuklandığını mahkemeye aktardı.

   Ramiz, yürütülen geniş çaplı soruşturmada zanlı M.D.’nin, söz konusu poşeti zanlı K.D.S.’den aldığının belirlendiğini anlattı.

   Ramiz, söz konusu hapları zanlılara zanlı S.T.’nin 100 adet verdiğinin tespit edildiğini, zanlı S.T.’nin ise konu hapları kardeşi zanlı F.T.’den aldığının belirlendiğini kaydetti.

   Zanlıların etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirten Ramiz, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların 4’ünün de yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, M.D. ve S.T.’nin 6’şar bin TL, KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 150 biner TL değerinde kefalet senedi imzalaması; zanlı K.D.S ve S.T.’nin ise 15’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 200 biner TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2023, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104