banner6

40 gram Hintkeneviri satın almaktan yargılanacak

banner37

Tasarrufundaki 27 gram Hintkeneviriyle yakalanan ve aleyhindeki soruşturma tamamlanan K.A., teminatla serbest kaldı

40 gram Hintkeneviri satın almaktan yargılanacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
Tasarrufundaki 27 gram Hintkeneviriyle yakalanan ve polise uyuşturucuyu 40 gram olarak satın aldığını itiraf eden K.A., aleyhindeki suçtan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş tanık olarak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Serkan Sakallı, 16.09.2021 tarihinde saat 16.30’da Küçük Kaymaklı’da bulunan Şimal Sokak içerisinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından şüpheli olarak görülüp durdurulan ZRZ 064 plakalı araç sürücüsü Lefkoşa’da sakin zanlı K.A.’nın alıkonularak üzerlerinde ve konu araçta yapılan aramada, aracın el freni koruyucusu altında yaklaşık 7 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını belirtti.
Zanlının suçüstü tutuklandığını söyleyen Sakallı, İbrahim Haşim Sokak Nicosia Park Residence araç park yerinde 16.50-17.05 saatleri arasında K.A.’ya ait PF 505 plakalı araçta, yapılan aramada, aracın bagaj kısmında yedek lastiğin yanında beyaz renk naylon parçasına sarılı yaklaşık 25 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.
Polis memuru Serkan Sakallı, zanlı K.A.’nın konu maddeyi aranan bir şahıstan 40 gram olarak satın aldığını itiraf ettiğini kaydetti.
Soruşturmanın tamamlandığını belirten Sakallı, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104