“40 hükümetin yapamadığını 41’inci yapacak”

banner37

Maliye Bakanı Amcaoğlu, tüm dünyanın olağan üstü günlerden geçtiği şu günlerde ülke adına çalışmaya devam ettiklerini ifade etti

“40 hükümetin yapamadığını 41’inci yapacak”
banner90
banner99

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, 2’nci ekonomik paketin de açıklanmasının ardından gelen eleştirilere tepki gösterdi. Paketin okunmadan, içeriği bilinmeden tepki gösterildiğini dile getiren Amcaoğlu, “1 milyar 144 milyon TL’lik sadece reel sektöre destek paketi açıklıyoruz.  Japonya’dan, Amerika’dan, Kanada’dan sonra reel destek konusunda dördüncü sıradayız. Bunların bilinmiyor olması beni üzüyor” şeklinde konuştu. Haluk Yerli’nin programına konuk olan Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu,  bugüne kadar gelen hükümetlerin sağlık alanında atamadığı adımları 41’inci hükümet olarak yapacaklarını dile getirdi vatandaşın da hükümetlere güvenmesi gerektiğini ifade etti.

Bütün bu bilgileri belgeleri ve istatistiki verilerle paylaşmaya açık olduğunu ifade eden Amcaoğlu, açıklanan 2’nci ekonomik paketle ilgili bilgiler verdi.

Toplumsal faydanın ön planda tutularak bireysel faydanın daha geride kalması gerektiğinin altını çizen Amcaoğlu, en azından önümüzdeki yedi aylık zaman diliminde bunun sağlanması gerektiğini ifade etti.

İçinden geçtiğimiz şu günleri “Siyaset yapma zamanı değil” şeklinde değerlendiren Amcaoğlu, ülkenin kapılarının dünyaya açılması için yürütülmesi gereken çalışmalar olduğunu kaydetti.

“SÖYLENENLER ELEŞTİRİ BOYUTUNU AŞTI”

Ülkedeki bürokrasinin hantallığının herkes tarafından bilindiğine dikkat çeken Amcaoğlu, buna rağmen söylenenlerin eleştiri boyutunu aştığını söyledi. Amcaoğlu, ülke adına yaptıkları çalışmalar konusunda yapılan eleştirileri “Bir sıfırdan büyüktür” şeklinde cevaplayarak, önceki hükümetlerin görevdeyken neden adım atmadıklarını sordu.

banner134
“Bugüne kadar 40 tane hükümetin yapamadığını 41’inci hükümet yapacak” diyen Amcaoğlu, her şeyden önce sağlık alanında adımlar atacaklarını dile getirdi.

“BİR ÇOK ALANDA HİZMET VERMEYE DEVAM ETTİK”

Herkesin sadece sağlıkla ilgili kaygılar duyduğu bir dönemde eğitim alanı da dahil olmak üzere ülke adına bir çok hizmet vermeye devam ettiklerine vurgu yapan Amcaoğlu, mazeret ve şikayet etmeden sadece hizmet verdiklerini açıkladı.

Dünyada sağlık alanında büyük bir kriz yaşandığına dikkat çeken Amcaoğlu, birçok ülkede salgında ikinci dalga dönemine geçildiğini, ülkemizde ise henüz birinci dalga bile yaşanmadığını kaydetti.  Bunun ülke adına büyük bir başarı olduğunu dile getiren Amcaoğlu, çalışmaya devam edeceklerini ancak her şeye rağmen çıkan eleştirilere de saygı duyacaklarını dile getirdi.

“651 MİLYON TL KAYIP VAR”

Hükümetin ya da Maliye Bakanlığı’nın sadece maaş ödemekle yükümlü olmadığına vurgu yapan Amcaoğlu, böyle bir algının yaratılmasının doğru olmadığını kaydetti.

Pandemi döneminde alınan tedbirler çerçevesinde Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran ayı kaybının yaklaşık 651 milyon TL olduğunu açıklayan Amcaoğlu, en kötü senaryo üzerinden yola çıkıp, önlemler aldıklarını yüzde elli oranında gerilik yaşayan bir bütçenin bugün  geriliklerinin kapanacak noktaya getirildiğini ifade etti. Tüm bu geriliklerin üstesinden gelinirken kimseye ek vergi yükü yüklemediklerinin de altını çizen Amcaoğlu, çalışmaya hiç aksatmadan devam ettiklerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75