banner6

400 TL’lik hasar verdi, 40 TL nakit para çaldı

banner37

KIB-HAS isimli işyerinin camına 400 TL hasar yapıp, 40 TL sirkat etmekten suçlu bulunan 19 yaşındaki Ebubekir Uçar, 11 ay hapse mahkum edildi

400 TL’lik hasar verdi, 40 TL nakit para çaldı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Terminal bölgesinde faaliyet gösteren KIB-HAS isimli işyerinin camına 400 TL hasar yapıp, 40 TL sirkat etmekten suçlu bulunan 19 yaşındaki Ebubekir Uçar, 11 ay hapis cezası aldı.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı hazır bulundu.

banner134

   Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığın işlediği “Dükkan açma” suçunun 7 yıla, “Sirkat” suçunun 3 yıla, “Kasti hasar” suçunun 3 yıla, “Mülke tecavüz” suçunun ise 2 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi suçlardan ve ülkemizde oldukça yaygın suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

   Sirkat suçlarının toplumda tedirginlik yarattığına değinen Hüdaverdi, kamu düzenini bozan suçlarda, kamu yararı gereği bu tür suçları işleyenlere caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Hüdaverdi, sanığa oybirliği ile 11 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

   Hüdaverdi, ayrıca sanığın çalışma izinsiz çalıştırılmasıyla ilgili soruşturma başlatılmasına ve bir ay içinde mahkemeye bilgi verilmesine direktif verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88