430 TL için hayatını kararttı

banner37

Temizlikçi olarak çalıştığı evden para çalmaktan suçlu bulunan Gena Milenavo Tabuzohovan 6 ay hapse mahkum edildi

430 TL için hayatını kararttı

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de temizlikçi olarak çalıştığı evden 430 TL parayı çaldığını kabul eden Gena Milenavo Tabuzohovan’ın aleyhindeki dava dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı ve 6 ay hapse mahkum edildi.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener hazır bulundu.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından oy birliğiyle alınan kararı, Kıdemli Yargıcı Pınar Beyoğlu okudu.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, söz konusu olayın mayıs ayında Girne’de meydana geldiğini ve sanığın temizlikçi olarak ve çalışma izinsiz çalıştığı evden 430 TL para çaldığını anımsattı.

Beyoğlu, sanığın ev sahibinin şikayeti üzerine tutuklandığını ve yapılan sorgusunda suçunu itiraf ederek dürüst davranmasını hafifletici neden olarak saydıklarını belirtti.

Beyoğlu, herhangi bir iş yerinde çalışan kişilerin işveren ile karşılıklı olarak güven duygusu içinde olması gerektiğini belirterek, sanığın işverenine güven duygusu verdikten sonra bu suçu işlemesini ise sanık hakkında alınan kararda ağırlaştırıcı neden olarak saydıklarını söyledi.

Gena Milenavo Tabuzohovan’ın uzun zamandır ülkemizde olduğunu ve ülkemizde çalışma izinsiz olarak çalıştırıldığını belirten Beyoğlu, işlediği suç nedeniyle de sanığın hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde yargılanmayı beklediğini ifade etti.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, Girne Ağır Ceza Mahkemesi olarak sanığı 6 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER