44 yıldır boyası dahi yapılmadı!

banner37

Gazimağusa Kaza Mahkemesi arkasındaki 5 katlı binanın üst katından beton parçaları dökülmeye başladı. İtfaiye ekibi, olası bir faciayı önlemek için dökülen parçaları topladı. Bakımsız bina, vatandaşlar için tehlike saçıyor.

banner87
44 yıldır boyası dahi yapılmadı!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Kaza Mahkemesi arkasındaki birçok bina, bakımsızlıktan dökülüyor.

1974’ten bu yana tek bir çivi dahi çakılmayan, avukat ve muhasebecilerin sahip olduğu 5 katlı binadan önceki gece beton parçaları dökülmeye başladı.

banner134
Betonarmeyle birlikte, 5’inci kattan giriş kapısı içerisine dökülen sıvalar, binaya giriş çıkış yapan vatandaşlar ve mülk sahipleri için büyük tehlike arz ediyor.

Duyarlı bir vatandaşın ihbarı üzerine, itfaiye ekipleri, binanın çatlayıp düşmek üzere olan sıvalarına müdahale edip, olası bir faciayı önledi.

Tamirattan yana olan mülk sahipleri, “Tehlike var, tamirat şart” diyerek, tamirata yaklaşmayan diğer mülk sahiplerine çağrı yaptı.

1974’ten çok önce inşa edilen binanın, 1974’ten sonra tamir yüzü görmediğini belirten tamirat taraftarları, şöyle konuştu:

“Binada bulunan birçok kat maliki var. Birçoğu tamirattan kaçınıyor. Binaya, tam 44 yıldır boya dahi yapılmadı. Mülk sahipleri birlik olup, ortak tamirat yapılsa, tehlike ortadan kalkacak. Bina bakımsızlığa isyan ediyor. Ayakta kalmak için direniyor. Birlik olup, tamir etmek gerek. İtfaiye ekipleri olmasa, en üst kattan dökülen beton parçaları, binaya giriş çıkış yapanların başına düşecek. Gereken bir an önce yapılmalı.”

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75