banner6

444 kilo kaçak etin gümrük bedeli 120 bin TL

banner37

Gazimağusa’da Kali Land Bölgesi’nde bir apartmanın soğuk hava deposunda, sağlıksız koşullarda ele geçirilen 2 bin 499 kilo etin, 444 kilosunun kaçak olduğu tespit edildi, 2 bin 55 kilo kıyma ve hayvan yağının ise menşei araştırılıyor

444 kilo kaçak etin gümrük bedeli 120 bin TL
banner99

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa’da Cürümleri Önleme Şubesi ekibinin, Kali Land Bölgesi’ndeki bir apartmanın işyeri izni bulunmayan soğuk hava deposunda, sağlıksız koşullarda muhafaza edilen toplam 2 bin 499 kilo
kıyma, hayvan yağı ile 8 kasa löp etle ilgili yürüttüğü soruşturma devam ediyor. 

banner134

Meseleyle ilgili tutuklanan A.B. ve B.S. dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve aleyhlerine 3’er gün ek tutukluluk emri temin edildi.
Depodaki 8 kasa löp etin 444 kilo ağırlığında olup, ülkeye kaçak getirildiğini ve gümrük bedelinin 120 bin TL olduğunu açıklayan polis, poşetlere sarılmış açıktaki 2 bin 55 kilo kıyma ve hayvan yağının menşeini araştırıyor.
Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Engin Yıldız’ı yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Emin Yıldız, 10 Eylül’de saat 18.00’de, ihbar üzerine bir polis ekibi tarafından, Kali Land Bölgesi’ndeki bir apartmanın, A.B.’ye ait işyeri izni bulunmayan soğuk hava deposunda kontrol yapıldığını söyledi. Yıldız, yapılan kontrolde, depo içerisinde, sağlıksız koşullarda, açıkta muhafaza edilen toplam 2 bin 499 kilo kıyma, hayvan yağı ve löp et tespit edilerek emare zapt edildiğini anlattı.
Deponun belediye tarafından mühürlenip, etlerin müsadere edildiğini anlatan tanık polis, 8 kasa içerisindeki löp etlerin 444 kilo ağırlığında olup, KKTC menşei olmadığını ifade etti.
Tanık polis, meseleyle ilgili depo sahibini Gazimağusa’da tespit edip, derdest emri gereği tutuklandığını ve sorgusunda, konu etleri,  aracını kullanarak B.S.’nin emaneten deposuna bıraktığını ileri sürdüğünü belirtti.
Tanık polis, şahadetinin devamında, B.S.’nin müdürlüğe gelmesini sağladığını ve B.S’den temin ettiği ifadesinde, B.S.’nin zaman zaman para karşılığında A.B.’nin yanında çalıştığını ve önceki gün A.B.’nin isteği üzerine saat 17.00’de Güvercinlik’e gidip 8 poşet kıyma alıp depoya götürdüğünü ve o esnada depoda 25’er kiloluk kasadaki etleri gördüğünü beyan ettiğini kaydetti.
Zanlıların ifadelerinin henüz teyit ve tekzibini tamamlanmadığını tanık polis, ayni zamanda kamera kayıtları ve telefon dökümlerini incelemeye devam ettiğini bildirdi. Tanık polis, mahkemeden tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden ek süre istedi.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, talebi uygun buldu ve zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88