45 bin TL ve kredi kartlarıyla yakalandı

banner37

Girne’de Murat Polat isimli şahıs, sanal bet sitelerinden elde edilen paraları topladığı sırada yakayı ele verdi

45 bin TL ve kredi kartlarıyla yakalandı
banner90
banner99

SUÇÜSTÜ YAKALANDI… Polisin Mahkemeye verdiği şahadete göre, suçüstü yakalanan zanlının tasarrufunda 45 bin TL tutarında para ve başkalarına ait kredi kartları tespit edildi. Polis, alınması gereken ifadelerin ve telefon incelemesinin söz konusu olduğunu belirterek, zanlının 5 gün tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç da bu talebi onayladı

Ahmet UÇAR

Girne’de, zanlı Murat Polat, sanal bet sitelerinden elde edilen paraları topladığı sırada suçüstü yakalanarak, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Polisin mahkemeye verdiği şahadete göre, zanlının tasarrufunda 45 bin TL tutarında para bulundu, başkalarına ait kredi kartları da tespit edildi.


Mahkeme, soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi için zanlının 5 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

banner134

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Davulcu, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Davulcu, zanlı Murat Polat’ın, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi ve Şans Oyunları Yasası’na Aykırı Hareket Etmek” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.


Davulcu, zanlının, 29 Temmuz 2020 tarihinde, Girne’de, Şans Oyunları Yasası’na aykırı olarak dış finans hizmeti verdiği internet üzerinden bahis ve kumar sitelerinin, bu yasadışı faaliyetlerden elde ettikleri suç gelirlerini sisteme sokmak için kullandıkları üçüncü şahıs hesaplarındaki paraları topladığını, banka önünde suçüstü tespit edilerek tutuklandığını dile getirdi.


Zanlının tasarrufunda söz konusu yasadışı faaliyetten elde edilen toplam 45 bin TL para bulunarak emare alındığını ifade eden Davulcu, soruşturmanın yeni başladığına, alınması gereken ifadelerin ve zanlının tasarrufunda bulunan 3. şahıslara ait banka kartlarının araştırılacağına işaret etti.


Davulcu, soruşturma kapsamında telefon incelemesinin yapılacağına da dikkat çekerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75