45 derecelik sıcakta ‘muayene’ çilesi

banner37

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Araç Muayene Şubesi’nin önünde dün yine uzun araç kuyruğu vardı. Yıllardır değişmeyen bu manzara, herkese sinir harbi yaşattı

45 derecelik sıcakta ‘muayene’ çilesi
banner90
banner99

SIRA UZADIKÇA UZADI… İki memurun görev yaptığı Araç Muayene Şubesi’nin önündeki araç kuyruğu dün uzadıkça uzadı. Şubenin bulunduğu Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ne giren yolun bir şeridi muayene sırası bekleyen araçlar tarafından kapanınca, trafik akışı da tek şeritten sağlanmaya çalışıldı. Araçlarını muayene ettirmek isteyenler 45 derecelik sıcağın altında sıra beklerken, tek şeritten ilerlemeye çalışan sürücüler ise sinir harbi yaşadı.

Ahmet UÇAR

banner134

   Normal zamanda dahi yoğunluk yaşanan Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Araç Muayene Şubesi’ndeki yoğunluk dün 45 dereceyi aşan hava sıcaklığı nedeniyle iyice eziyete dönüştü.

   Meteoroloji Dairesi’nin 7 Eylül’e kadar süreceğini açıkladığı sıcak hava dalgasına rağmen dün araçlarının muayenelerini yaptırmak isteyen vatandaşlar Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ne akın edince hem kendilerine hem de yolu kullananlara eziyet çektirdi.

   İki memurun görev yaptığı Araç Muayene Şubesi’nin önündeki araç kuyruğu dün uzadıkça uzadı. Şubenin bulunduğu Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ne giren yolun bir şeridi muayene sırası bekleyen araçlar tarafından kapanınca, trafik akışı da tek şeritten sağlanmaya çalışıldı. Araçlarını muayene ettirmek isteyenler 45 derecelik sıcağın altında sıra beklerken, tek şeritten ilerlemeye çalışan sürücüler ise sinir harbi yaşadı.

   Saatlerdir sıcağın altında sıra beklediklerini söyleyen vatandaşlar, “Sırada bekleyen kaç tane araç var, ancak buna karşılık ise 2 personel var. Her sene aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Bu durum yıllardır hiç değişmedi. Yetkililerin, Trafik Müdürlüğü’nün Araç Muayene Şubesi’nin kapasitesini artırması ve personel sayısını yükseltmesi gerekiyor” şeklinde isyan etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Karabeyler(ahmetkarabeyler@hotmail.co.uk)
Ahmet Karabeyler(ahmetkarabeyler@hotmail.co.uk) - 4 hafta Önce

Artık bu ilkel yönteme son verip İngiltere'de olduğu gibi, yeterlilik sınavına girip sertifika alan makinist atölyesi işletmecilerine yada standartlara uygun sertifikası olan oto ana bayilerine bu muayeneyi(MOT) yapma yetkisi verilmelidir. Online sisteme geçip bu işletmelerin aracın sigortasını ve (MOT) muayene sertifikası olup olmadığını kontrol imkanı sağlanmalıdır. Vatandaşı Karpazdan gelip Lefkoşa'da muayene yapma çilesinden kurtarın artık. Özel girişimcilere destek olup küçük işletmelere iş imkanı yaratılmalıdır. KKTC ileri hep ileri çağın gerisinde kalmayalım, gençlerimiz göç etmesin.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75