banner6

45 kilometrekarelik alan karış karış arandı

banner37

Yamaçköy’de sakin 39 yaşındaki engelli birey Meyrem Toprak’tan pazartesi gününden beridir haber alınamıyor… Meyrem’i bulmak için oluşturulan 120 kişilik ekip, havadan ve karadan arama çalışmalarını sürdürüyor

45 kilometrekarelik alan karış karış arandı
banner151 banner143

15 KUYUYA KAMERA İNDİRİLDİ… Engelli birey Meyrem Toprak’ı bulmak için oluşturulan 120 kişilik özel ekip, 45 kilometrekarelik alanı termal kamera, İHA, dron ve dedektör köpeklerle didik didik aradı. Pazartesiden beridir gece-gündüz arama çalışmalarını sürdüren ekipler, 8’i köy içinde 15 su ve kör kuyusuna kamera indirdi, ancak herhangi bir ize ulaşamadı.

Sedef BOŞNAK

Yamaçköy’de sakin 39 yaşındaki engelli birey Meyrem Toprak’tan günlerdir haber alınamıyor.


Meyrem’i bulmak için 120 kişilik ekiple günlerdir havadan ve karadan devam eden arama çalışmaları, dün de sonuçsuz kaldı.


Geçitkale polisi ise ‘Kayıp’ olayıyla ilgili adli soruşturma başlattı.


 Polis, DNA örneği alınan Meryem’in en son görüldüğü güzergâh olan Tirmen ve Mallıdağ köyleri arasında adım adım inceleme yaptı.


Polis, Meyrem’e yolda yürürken bir aracın çarpma ihtimalini de değerlendirdi, ancak bahse konu güzergâhta  yaptığı incelemede herhangi bir çarpma veya kan izine rastlamadı.


Çok sayıda kişiden ifade temin eden polis, soruşturmasını titiz bir şekilde yürütüyor.

Hiçbir iz yok


Pazartesi günü saat 18.30’da evinden ayrılan Meyrem Toprak’ı bulmak için Sivil Savunma Teşkilatı’nın öncülüğünde 120 kişilik özel bir ekip kuruldu.


Ekipte, PGM’ye bağlı Özel Harekât polisleri, GKK’ya bağlı özel bir askeri birliğin yanı sıra Geçitkale, Yeniboğaziçi, Mehmetçik ve Serdarlı belediyeleri ile çok sayıda gönüllü vatandaş yer alıyor.


Ekipler, 45 kilometrekarelik alanı termal kamera, İHA, dron ve dedektör köpeklerle didik didik aradı, ancak herhangi bir ize ulaşamadı.


Yamaçköy, Mallıdağ, Tirmen, Çamlıca, Geçitkale ve Artemi bölgelerinde başlatılan geniş çaplı arama hâlâ devam ediyor.


Pazartesiden beridir gece-gündüz arama çalışmalarını sürdüren ekipler, 8’i köy içinde 15 su ve kör kuyusuna kamera indirdi, ancak kuyularda herhangi bir bulgu tespit edemedi.


Öte yandan Meyrem’in ailesi ve Geçitkale Belediyesi, sosyal medya hesaplarından vatandaşlara çağrı yaptı.


Çağrıda, Meyrem Toprak’ı görenlerin veya sesini duyanların en yakın polis merkezine ya da 0533 877 38 87 numaralı telefona bilgi vermesi rica edildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104