5 ay hapis yatacak

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “Kokain Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu”, “Kanunsuz Ateşli SilahTasarrufu” ve “Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarrufu” suçlarından yargılanan Mehmet Tener cezaevine yollandı.

5 ay hapis yatacak
banner90
banner99

Ahmet VAMIK
Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “Kokain Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu”, “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarrufu” ve “Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarrufu” suçlamalarıyla yargılanan Mehmet Tener, suçlu bulunarak cezaevine yollandı. Tener yargılandığı Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 5 ay hapis cezasına mahkûm edildi.

2016 yılında Narkotik ekipleri Mehmet Tener’in Karaoğlanoğlu’ndaki ikametgahında gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda, sanığın tasarrufunda, yarım gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde, bir adet hassas terazi, bir adet 7.65 çapında tabanca ve 31 adet canlı mermi ele geçirmişti.

 

Benzer sabıkası yok
Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Kıdemli Savcı Egemen Metay ve sanık avukatı Mustafa Şener hazır bulundu.

banner134
Sanık Mehmet Tener aleyhinde verilen kararı açıklayan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, sanığın 10 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonu sırasında suçüstü tutuklandığını anımsattı.

Sanık Tener’in yargılandığı suçların, yasada uzun süreli hapislik cezası öngören ciddi ve vahim suçlar olduğuna dikkati çeken Başkan Nüvit Gazi Hacı, sanığın benzer sabıkası bulunmadığına değindi.

 

“Azımsanamayacak miktarda mermi…”
Ülkede giderek yaygınlaşan uyuşturucu suçlarına da değinen Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, uyuşturucu kullanımının çocuk yaşlara kadar indiğini vurguladı. KKTC sınırları içinde yaşayanların yasalara aykırı davranamayacağının altını çizen Başkan Nüvit Gazi Hacı, sanık Tener’in ikametgahında ele geçirilen tabanca ve 31 adet canlı merminin azımsanmayacak bir miktar olduğuna dikkat çekti.

Uyuşturucu çeşitleri arasında, kokainin en zararlı madde olduğunu dile getiren Nüvit Gazi Hacı, sanık Mehmet Tener’in bu suçları pervasızca işlediğini ifade etti. Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, sanık Mehmet Tener’in 5 ay hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 10:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75