banner6

5 bin TL teminat yatırdı

banner37

Havaalanında üzerinden 5 adet ‘sahte’ 50 ABD Doları çıkan Osman Küçüker, teminatla serbest bırakıldı.

5 bin TL teminat yatırdı
banner151 banner143

Emine UYSAL

Ercan Havaalanı’nda Adem Kaner Duty-Free isimli işyerinden yapmış olduğu alışverişe karşılık tasarrufunda bulunan iki adet ‘sahte’ 50 ABD Dolarını veren ve üzerinden üç adet daha sahte 50 dolarlık banknot çıkan 21 yaşındaki Osman Küçüker, yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

“Sahte Banknot Satın Alma, Tasarrufu ve Tedavüle Sürme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Osman Küçüker, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ömer Can’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Can, 11 Nisan’da, saat 14.30 sıralarında, Ercan Havaalanı’nda yolcu olarak bulunan zanlı Osman Küçüker’in havaalanı içerisindeki Adem Kaner Duty-Free isimli iş yeri içerisinde yapmış olduğu alışverişe karşılık tasarrufunda bulunan ve iki adet 50 ABD Dolarını görevli personele verdiğini belirtti.

Polis memuru Ömer Can, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlının üzerinde yapılan aramada üç adet daha sahte 50 ABD Doları nakit para bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Soruşturmanın tamamlandığını, zanlının KKTC’de çalışma izinli olduğunu belirten Can, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 08:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104