banner6

5 buçuk kiloluk uyuşturucu İngiltere’den gelmiş

banner37

5 buçuk kiloluk uyuşturucu İngiltere’den gelmiş
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Büyük Sanayi Bölgesi’nde oto yedek parça satışı yapan bir işyerine getirilen eşyaların taşındığı konteynerde bulunan 5 buçuk kilo Hintkeneviriyle ilgili polis soruşturması çok yönlü olarak devam ediyor.

   Polis, yüklü miktarda uyuşturucunun ele geçirildiği konteynere taşıyan TIR’ın yedek parçaları İngiltere’den KKTC’ye taşıdığını tespit etti. Uyuşturucularla ilgili ilk etapta tutuklanan 4 zanlıyı dün yeniden mahkemeye çıkararak aleyhlerine 7 gün daha ek tutukluluk emri alan polis, birinin adı, diğerinin de eşkali belirlenen iki kişinin daha arandığını açıkladı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali ve tasarrufu” suçundan tutuklanan S.S. (E-54), H.Y. (E-25), H.K. (E-32) ve A.G.Y. (E-28) isimli zanlılar dün ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzuruna çıkarıldı.

   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Savcı Hüseyin Eser’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis çavuşu Hasan Selvili, zanlıların, Gazimağusa Büyük Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren oto yedek parça satışı yapılan bir iş yerinde, 17 Mayıs’ta saat 17.00’de meydana gelen “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali ve tasarrufu” suçundan methaldar olup derdest emri gereği tutuklandıklarını söyledi.

   Hasan Selvili, konteynerdeki yedek parçalar içerisinde bulunan karton kutuda gümrük memurları tarafından yapılan kontrol sonrası aldığı bilgi doğrultusunda, meselenin araştırma ve soruşturmasına başladığını kaydetti.

   Selvili, ekibiyle yaptığı aramada, üzerinde yazılı beyaz kağıt bulunan siyah naylona geçirili, karton kutu içerisinde vakumlu 12 adet şeffaf naylon poşette toplam 5 kilo 500 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi tespit edip emare zapt ettiğini söyledi.

   Ayrıca, aramanın devamında konteynerin orta yerinde siyah renk çöp naylonu içerisinde, üzerinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı bulunan bir adet hassas terazi ve 1 adet vakumlama makinesi ve 1 adet vakumlamada kullanılan kullanılmamış şeffaf renk naylon poşet rulosu bulduğuna vurgu yapan Selvili, zapt ettiği emareleri incelemeye gönderdiğini anlattı.

   Meseleyle ilgili zapt ettiği zanlılara ait telefonların uzmanlar tarafından incelendiğini kaydeden tanık polis, soruşturma kapsamında birinin kimliğini diğerinin eşkalini tespit ettiği 2 kişiyi daha aradığını kaydetti.

   Tanık çavuş, soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

   Zanlıları savunan avukatlar talebe itiraz etti ve mahkemeden müvekkillerinin serbest bırakılması için talepte bulundu.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıların ilk nazarda konu suçla bağlantıları olabileceğine bulgu yaptı ve zanlıların tutukluluk sürelerini 7’şer gün uzattı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104