banner6

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile etkinlik düzenleniyor

banner37

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile etkinlik düzenleniyor
banner151 banner143

Başbakan Yardımcılığı,Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında, öğrencilerde çevre bilincinin artırılması ve çevre konusuna dikkat çekmek amacıyla etkinlikler düzenliyor.

Etkinlikler kapsamında Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu, Arap Ahmet İlkokulu, Karaoğlanoğlu İlkokulu ve Hamitköy Dr. Fazıl Küçük İlkokulu’nda ‘Çevre ve Yaban Hayatı Fark Ediyoruz konulu çevre eğitimleri verilecektir.

Yapılacak eğitimler sonrasında Çağlayan Cumhuriyet ve Arap Ahmet İlkokulu’nda çevre konulu resim ve slogan çalışmaları gerçekleştirilecektir.

6 Haziran Pazartesi günü de Çağlayan Parkı’nda, Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin de katılacağı ve çevre ile ilgili birçok farklı istasyonun yer alacağı Çağlayan Çocuk Bahçesi Aktiviteleri gerçekleştirilecektir.

Hasan Belen, Servet Nazlı ve Nazım Kaşot’un koordine edeceği bahçe aktiviteleri sırasında öğrencilerin çevre ile ilgili yaptığı resim ve yaratıkkları sloganlar da sergilenecektir.

Etkinlikler bugün Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu’nda Çevre Koruma Dairesi Doğal Hayat Şubesi personeli Doç. Dr. Nazım Kaşot’un Çevre ve Yaban Hayatı Fark ediyoruz konulu çevre eğitimi ve öğrencilerin yaptığı resim ve oluşturdukları sloganlar  ile başlatılmıştır.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104