5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Kalkanlı Tepebaşı Yangın Bölgesinde asıldı… Sponsorlar Ödüllendirildi

banner37

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Kalkanlı Tepebaşı Yangın Bölgesinde asıldı… Sponsorlar Ödüllendirildi
banner90
banner99

Kuzey Kıbrıs Çevre ve Kültür Mirasını Koruma Vakfı’nın Orman Dairesi ile 5 Haziran 2020 tarihinde imzalanan İşbirliği Protokolü çerçevesinde “Bir Zeytin Fidanı Dik Senin de Bir Kuş Yuvan Olsun” kampanyası ile yangın bölgelerinde asılmak üzere hazırlanan kuş yuvaları Orman Dairesi Ekiplerince Kalkanlı Tepebaşı Yangını bölgesinde asıldı.

Yuva asma etkinliğine Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, Vakıf Başkanı Ezcan Özsoy, Lefkoşa Merkez Lions Kulübü Başkanı Pervin Gürler, Güzelyurt Yeşilda Lions Kulübü Başkanı Göken Tanaydın, Lions külüplerinin üyeleri ve çevre gönüllüleri katıldı.  Yerleştirilen yuvalar birçok hayırsever ‘Çevre gönüllüsü’nün yanı sıra Arkın Group’un kurumsal sponsorluğunda imal edilmiştir. 

Arkın Group Yönetim binasında gerçekleşen toplantıda Kampanyaya 80 yuva ile kurumsal katkı koyan Arkın Group Yönetim Kurulu Başkanı Erbil Arkın, ile 50 yuva ile katkı koyan Lefkoşa Merkez Lions Kulübü Başkanı Pervin Gürler’e Altın Yuva ödülü ve Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu’na teşekkür plaketi Çevre Gönüllülerine Sertifikaları Vakıf Başkanı Ezcan Özsoy tarafından verildi.  

Ödüllendirme sonrasında Arkın Group Yönetim Kurulu Başkanı Erbil Arkın Vakıf üyelerine Girne Ciklos Mevkiinde Girne Belediyesi işbirliği ile projelendirilecek olan 170 dönümlük arazi içerisinde yer alacak “Asil Köylü” isimli Heykel’in yanıtımını yaptı.

Vakıf Başkanı Ezcan Özsoy da  yaptığı konuşmada bahse konu arazide Vakıf olarak 1995 yangını sonrası 21 dönümlük kısmının ağaçlandırılmasını üstlendiklerini Arkın Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erbil Arkın'ın fikir babası olduğu Girne Belediyesi ve KKTC Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürütülecek bu projeye destek vereceklerini. Çevre gönüllülerinden oluşan Vakıf olarak, parkın projelendirilmesi,  yetkili makamlarca izinlendirilmesi ve projenin yürütülmesi sürecinde destek vereceklerini belirtti..

banner134
Saygılarımızla,

Kuzey Kıbrıs Çevre ve Kültür Mirasnı ı Koruma Vakfı a.

Ezcan Özsoy

Başkan

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75