5 tır dolusu kömür limanda bekletiliyor

banner37

Güzelyurt Çevre Dairesi’nde imza yetkisi olan bir sorumlunun olmamasından dolayı evraklarını zamanında halledemeyen iş insanları, bu duruma isyan ediyor

5 tır dolusu kömür limanda bekletiliyor
banner99

 HER ŞEY HAZIR AMA İMZA ATAN YOK… Zaim Kömürleri direktörü Önder Zaim, Türkiye’den ülkeye kömür getirtmek için gerekli evrakları tamamladıklarını, gümrük ve vergilerini ödedikleri, 5 Tır’ın Mağusa Limanı’nda 1 haftadır bekletilmesine anlam veremediklerini bildirdi. Zaim, Güzelyurt’taki Çevre Dairesi’nde tüm işlemlerini yaptırdıklarını, ancak burada imza yetkisi olan bir sorumlunun olmamasından dolayı işlemler için evrakların sürekli Lefkoşa’ya gönderildiğini, fakat burada da sorunun çözülmediğinden yakındı

Güren TİLKİ

Güzelyurt bölgesinde iş sahipleri ve nakliye şirketleri, Çevre Dairesi’nden şikayetçi. Güzelyurt Çevre Dairesi’nde imza yetkisi olan bir sorumlunun olmamasından dolayı evraklarını zamanında halledemeyen iş insanları, bu duruma isyan ediyor.

Zaim Kömürleri direktörü Önder Zaim, Türkiye’den ülkeye kömür getirtmek için gerekli evrakları tamamladıklarını, gümrük ve vergilerini ödedikleri, 5 Tır’ın Mağusa Limanı’nda 1 haftadır bekletilmesine anlam veremediklerini bildirdi.

Önder Zaim, Güzelyurt’taki Çevre Dairesi’nde tüm işlemlerini yaptırdıklarını, ancak burada imza yetkisi olan bir sorumlunun olmamasından dolayı işlemler için evrakların sürekli Lefkoşa’ya gönderildiğini anlattı.

Bu süreçte evraklarına bir türlü imza alamadıklardan yakınan Zaim, konuyla ilgili bakanlığa kadar ulaştıklarını, yine de işlerini yapamadıklarını söyledi.

Önder Zaim, devlet dairelerindeki sorun yüzünden evraklarına imza alamayıp, müşterilerine karşı taahhütlerini zamanında yerine getirmekte zorlandığına işaret ederek, “Devletin bu kadar ciddiyetsizliği olamaz” dedi.

Günde, 50 kez Güzelyurt Çevre Dairesi’ni aradıklarını ve sürekli “Lefkoşa’dan onay bekliyoruz” sözleri ile karşılaştıklarını, Lefkoşa Çevre Dairesi’nin ise telefonlarının cevap vermediğini savunan Zaim, “Bu nasıl bir sistemdir?” diye isyan etti.

Akyüz nakliye şirketi direktörü Serdar Akyüz de 5 tırın şu anda tüm işlemlerinin yapılmasına rağmen Mağusa Limanı’nda bekletildiğini, her geçen gün için devlete 500 TL bekleme parası da ödediklerini söyleyerek, devlet tarafından mağdur edildiklerini ve müşterilerine gününde malı teslim edemeyerek sıkıntı içinde olduklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75