banner6

5 yıl hapislikten ıslah olmadı, 3 buçuk yıl daha yatacak

banner37

Uyuşturucu suçundan 5 yıl hapis yattıktan sonra, uyuşturucu kuryeliği yaparken yakalanan Burak Necipoğulları’nın dava süreci tamamlandı

5 yıl hapislikten ıslah olmadı, 3 buçuk yıl daha yatacak
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Uyuşturucu suçundan 5 yıl hapis yatıp tahliye olduktan sonra, hem para kazanmak hem de içimliğini çıkarmak için uyuşturucu kuryeliği yaparken 103 gram uyuşturucuyla yakalanan Burak Necipoğulları, 3 buçuk yıl hapse mahkum edildi.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanıkların avukatları hazır bulundu.

Kararı okuyan Başkan Aksun, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

Başkan Aksun, sanığın işlediği suçların çok ciddi ve yaygın suçlardan olduğuna, ayrıca Mahkemelerin Yıllık Faaliyet Raporları’na bakıldığında Ağır Ceza Mahkemeleri’ni en çok meşgul eden suçlardan olduğuna işaret etti.


Başkan Fadıl Aksun, daha önce uyuşturucu suçundan 5 yıl hapis cezası alan sanığın, ıslah olmadığına ve yine uyuşturucu suçu işlediğine vurgu yaptı.


Aksun, sanığın hem para hem de içeceği uyuşturucuyu elde etmek için birinin teşviki ile azımsanmayacak miktardaki uyuşturucuyu naklederken yakalandığına dikkat çekti.


Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Aksun, sanığa oybirliği ile üç buçuk yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110