banner6

5 yıldır ‘aranan’ Enver Bahçeciler, tutuklandı

banner37

King Autos, Özmerhan Group ve Opel Plaza isimli üç işyerinin2016’da eş zamanlı kundaklanması olayının“azmettirici” olarak aranan Enver Bahçeciler, dün sabah Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yaptı

5 yıldır ‘aranan’ Enver  Bahçeciler, tutuklandı
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da 5 yıl önce milyonlarca liralık zararın meydana geldiği King Autos, Özmerhan Groupile Opel Plaza isimli üç işyerinin eş zamanlı kundaklanması olayının ‘azmettirici” olarak aranan ve bu süreçte yurtdışında olan Enver Bahçeciler, dün sabah 08.15’de Ercan Havalimanı’ndan giriş yaptığı sırada tutuklandı.

5 yıldır Türkiye’de olduğu bilinen ve bu süreçte KKTC’de “aranan şahıs” olarak ilan edilen Bahçeciler’in dün sabah sessiz sedasız KKTC’ye gelmesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Adil Şube Ekibi tarafından tutuklanan ve sorguya alınan Enver Bahçeciler’in bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor. 

Hatırlanacağı üzere2016 yılında üç işyerinin kundaklanması olayıyla ilgili tutuklanan 5 kişi, yargılanmıştı.

Adem Bağlars’la birlikte yakalanıp aynı suçlardan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Mahmut Selkar ve Evren Baysal 9 yıl, Eren Baysal ve Ozan Ögeyik 8 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

Arhun : ‘Bahçeciler adamlarına yaktırdı’ demişti…

Lefkoşa’daki eş zamanlı üç kundaklama olayında, iki işyeri kundaklanan iş insanı Ömer Arhun, mahkemede tanıklık etmiş ve Enver Bahçeciler ile arasında bir husumet olduğunu açıklamıştı.

İş insanı Ömer Arhun, “Enver Bahçeciler'in azmettiren kişi olduğuna ve bu kişilerin ona bağlı kişiler olduğuna eminim. Başka kimseyle husumetim olmamıştır. Gerek ben ve ailem, gerekse çalışanlarım bu olaydan sonra infial içerisine düştük.  Zararımız 550 bin TL’dir” demişti.

Olay nasıl olmuştu?

Başkent Lefkoşa’da 19 Şubat 2016 tarihinde eş zamanlı olarak iki oto galeri ve bir işyeri kundaklandı.

İlk kundaklama olayı saat 00.35’te Lefkoşa’da faaliyet gösteren Halil Kahraman’a ait “KingAutos” isimli iş yerinde yaşanmıştı.

Kundakçılar, iş yerine ait antrepo içerisinde yan yana park halinde bulunan araçlar üzerine henüz tespit edilemeyen bir yanıcı maddeyi döküp ateşe vermişti.

“KingAutos”ta 6 adet BMW tamamen, 1 adet Lamborghini, 1 adet Nissan Juke ve 1 adet Mercedes SL 400 kısmen yanmıştı. Kundaklanan işyerleri arasında en büyük zarar bu işyerinde meydana gelmişti.

“KingAutos”ta 450 bin-500 bin sterlin (yaklaşık 2 milyon 145 bin TL) zarar meydana gelmişti.

İkinci ve üçüncü kundaklama olayları ise aynı tarihte saat 00.50’de meydana gelmişti.

Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren “Özmerhan Finans” isimli iş yerinin kapısı kimliği meçhul şahıs veya şahıslar tarafından ateşe verilerek, yakılmıştı.

Aynı sıralarda Lefkoşa’da faaliyet gösteren “Opel Plaza” isimli iş yerinde de aynı şekilde meçhul şahıs veya şahıslar tarafından antrepo içerisinde park halinde bulunan araçlar üzerine henüz tespit edilemeyen yanıcı madde dökülüp ateşe verilmişti.

Çıkan yangın neticesinde muhtelif markalardaki 8 adet araç tamamen 6 araç ise kısmen yanmıştı. 

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110