banner6

50 bin TL’yi iade etti

banner37

Kız arkadaşının emanet ettiği 50 bin TL’yi çalan ve ülkeden ayrılmaya çalışırken yakalanan Mehmet Göv, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı

50 bin TL’yi iade etti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

   Lefkoşa’da kız arkadaşının bitcoin isimli sanal para satışından kazandığı ve ‘kendisine havale etmesi’ için emanet ettiği 50 bin TL’yi çalıp, Girne Limanı’ndan yurt dışına çıkış yaparken yakalanan zanlı Mehmet Göv, teminatla serbest bırakıldı.

   Zanlı, paranın bir kısmını ailesine gönderdiğini, bir kısmını isimsiz bir apartmanın depolarının altına sakladığını, bir kısmını da harcadığını itiraf etmiş, gönüllü ifade vermişti. Polis, depoların altına saklanan 13 bin 400 TL’yi bularak emare almıştı.

   Zanlının ailesi, kendilerine gönderilen 36 bin 600 TL’yi müştekiye iade etti.

   “Emanetçi tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ali Gencer’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 14.10.2020 tarihinde saat 11.20’de Lefkoşa’da aynı yerde sakin Mehmet Göv’ün, arkadaşı olan Kübra Çelik’in Bitcoin isimli sanal para satışından elde ettiği 50 bin TL’yi Ziraat Bankası’ndaki hesabına havale etmesi için emanet ettiği paraları, Çelik’in hesabına havale etmeyip, çaldığını belirtti.

   Hakkında şikayet bulunan zanlının aynı gün Girne Limanı’ndan çıkış yaptığı esnada tespit edildiğini anımsatan Gencer, zanlının Küçük Kaymaklı bölgesinde, Okullar Yolu Sokak üzerinde bulunan 70 numaralı isimsiz apartmanın arka kısmındaki depoların altına paraların bir kısmını gömdüğünü itiraf ettiğini kaydederek, söz konusu yerde gömülü olarak 13 bin 400 TL’nin bulunduğunu yineledi.

   Zanlının ailesinin parayı müştekiye iade ettiğini, kalan paranın da polisin tasarrufunda olduğunu kaydeden Gencer, tahkikatın tamamlandığını belirtti.

   Gencer, üniversitede dördüncü sınıf olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88