50 bin TL’yi ödese de hapis cezasından kurtulamadı

banner37

Faturaları sahteleyerek, 80’i aşkın işlemle elde ettiği 50 bin TL’yi zimmetine geçirmekten suçlu bulunan Mahsun İlvan, 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı

50 bin TL’yi ödese de hapis cezasından kurtulamadı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ataçağ LTD., isimli işyerinde çalıştığı 2013 yılı içerisinde 80’i aşkın işlemde tahsil ettiği 50 bin TL’yi, faturaları sahteleyip, sirkat eden Muhsin İlvan, bir yıl hapis cezası aldı.

  Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.
Davanın kararını okuyan Yargıç Umut İnan, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhindeki davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.
İnan, sanığın mahkum olduğu ‘Müstahdem tarafından sirkat’ suçunun ciddi, vahim ve yaygın işlenen suçlardan olduğuna vurgu yapıp, işçi ile işveren arasındaki güvenin önemine işarete etti.

banner134
Yargıç İnan, sanığın çalıştığı işyerinde 2013 yılında mükerrer şekilde suçu işlemesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.
Sanığın müştekiye 50 bin TL ödeme yaptığına ve müştekinin şikayetini geri çektiğine değinen İnan,

ciddi ve yaygın suçlarda kamu yararı gözetilerek, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen İnan, sanığa oybirliği ile bir yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75