banner6

53 yıl sonra defnedilecekler

banner37

1963’ten beri kayıp olan ve Kayıp Şahıslar Komitesi tarafından bulunan Şevket Kadir ve İbrahim Nidai için 25 Aralık’ta cenaze töreni düzenlenecek

53 yıl sonra defnedilecekler
banner8

İsmail VOLKAN

banner134

Kayıp Şahıslar Komitesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, 1963’ten beri kayıp olan ve geçtiğimiz yıl Karaoğlanoğlu’nda Acısu denilen bölgede kalıntıları bulunan Şevket Kadir ile İbrahim Nidai, 25 Aralık’ta askeri törenle defnedilecek.

Şevket Kadir ve İbrahim Nidai’nin Lapta Mezarlığı’nda askeri törenle defnedileceğini belirten İbrahim Nidai’nin oğlu Nidai İbrahim, kendileri açısından çok duygusal bir gün olacağını söyledi.

Çocukluk yıllarından bu yana babasının hep dönmesini beklediklerini anlatan İbrahim, babasının ve arkadaşı Şevket Kadir’in, 53 yıl sonra huzura kavuşacağını kaydetti.

İbrahim şöyle devam etti:

“25 Aralık 1963 günü babam ve İbrahim Nidai, araba ile Girne’ye gitti… İşlerini hallettikten sonra Lapta’ya dönerlerken Karaoğlanoğlu Acısu denilen bölgede Rum barikatında durduruldular. Barikattan sonra ne olduğunu bilmiyoruz. Ortaya birçok iddia attılar ve sonunda olayın akıbetini öğrendik geçen yıl. Umarım bir daha böyle acılar yaşanmaz, kimse babasız büyümez.”

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2016, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88