banner6

530 günlük kaçak çıktı!

banner37

Facebook üzerinde açtıkları online alış veriş sayfasında satışını yapıp parasını aldığı elektrikli bisikleti teslim etmeyen S.G.G’nin yasal statüsünün olmadığı da belirlendi

530 günlük kaçak çıktı!
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Facebook üzerinde açmış oldukları online alış veriş sayfası üzerinden satmış olduğu elektrikli bisikletin parasını almasına rağmen teslim etmeyerek sahtekarlıkla para temin etmekle suçlanan zanlı S.G.G.’nin ülkemizde 530 gündür kaçak olduğu belirlendi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Ali Erdelhun, 6 Mart 2023 tarihinde internet üzerinde Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde Mobilezone 247 isimli sayfada, kendisini sitede çalışan gibi gösteren ve GKRY'de sakin Senga Joseph olarak tanıtan şahsın, internet üzerinden bir adet elektrikli bisikleti satın almaya çalışan Girne'de sakin B.Y.’den sahtekarlıkla ve dolandırmak kastıyla iki seferde toplam 8000 TL parayı S.G.G. adına Türkiye İş Bankası’ndaki hesabına havale edilmesini sağlayarak sahtekarlıkla para temin ettiklerini mahkemeye aktardı.

   Erdelhun, yapılan şikayet üzerine 13 Mart 2023 tarihinde meselede zanlı olarak görülen ve aranmakta olan zanlı S.G.G.’nin Lefkoşa'da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

   Zanlının 530 gündür yasal  statünün olmadığına vurgu yapan Erdelhun, iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2023, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104