592 bin 675 TL’yi zimmetlerine geçirmekle suçlanıyorlar

banner37

KIB-TEK Mağusa Şubesi’nde ortaya çıkan vurgun olayı ile tutuklanan Ali Dalkıran, Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü’nün görevden uzaklaştırılma kararı 3 ay daha uzatıldı

592 bin 675 TL’yi zimmetlerine geçirmekle suçlanıyorlar
banner99

3 AY DAHA UZALTILDI… KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Onurhan, Ali Dalkıran, Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü’nün görevinden uzaklaştırma kararının 3 ay daha uzatıldığını açıkladı. Söz konusu 3 isimle ilgili 3 Temmuz’da alınan görevden uzaklaştırma kararı 3 Ekim’de sona ermişti.

Ceren ÖZBİL

KIB-TEK Yönetim Kurulu, hukuki süreci devam etmekte olan ve yolsuzluk yaptıkları düşünülen Ali Dalkıran, Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü ile ilgili tedbir amaçlı görevden uzaklaştırma kararını 3 ay daha uzattı.


Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne bilgi veren KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Onurhan, bu kişilerin kurumdaki görevlerine geri dönmelerini kabul etmeyerek görevden uzaklaştırma sürelerini 3 ay daha uzattıklarını açıkladı.


Söz konusu şahıslar, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne yapılan bir şikayet üzerine 11 Haziran da tutuklanmıştı.

banner134
Polis konuyla ilgili kurumun Ocak 2017 ile 11 Haziran 2019 tarihleri arasındaki hesaplarında yaptığı incelemede de pay point sisteminden alınarak bankaya yatırılması gereken ancak yatırılmayan 592 bin 675 TL tespit etmişti.

2016 yılı da araştırılıyor


Kurumun Ocak 2017 ile 11 Haziran 2019 tarihleri arasındaki hesaplarında açık tespit edilmesinin ardından 2016 yılına ait hesapları da mercek altına alındı. Polis söz konusu miktarın daha da artabileceğinden şüphe ediyor.

3 ay önce de aynı karar alınmıştı…


KIB-TEK Yönetim Kurulu, Toplu İş Sözleşmesi’nin 47’nci maddesinin kendilerine verdiği yetkiye dayanarak haklarında hukuki süreç başlatılan üç kişiyle ilgili görevleri başında kalmalarında sakıncalı görüldüğünden 2 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 3 ay süreyle ve yarı maaşla görevden uzaklaştırma kararı almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75