banner6

5’er gün daha tutuklu kalacaklar

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan tutuklanan Hüseyin Aksoy, Ender Mustafa Özkan ve Ozan Yaraşık aleyhindeki polis soruşturması sürüyor

5’er gün daha tutuklu kalacaklar
banner150

banner150

banner99

Özel haber - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da MDMA türü uyuşturucu içerdiğine inanılan 31 adet hap tasarruf eden Hüseyin Aksoy (24), Ender Mustafa Özkan (22) ve Ozan Yaraşık (29) aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

   NKÖM ekipleri tarafından düzenlenen operasyon sonucu tutuklanan 3 genç, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 5’er gün tutukluluk emri alındı.

   Polis, konu maddenin 8 bin 60 TL karşılığında Ender Mustafa Özkan tarafından Hüseyin Aksoy’a satıldığını, satışa da Ozan Yaraşık’ın tanıklık ettiğini belirtti ve zanlılardan temin ettiği gönüllü ifadeleri teyit ve tekzip edeceğini kaydetti.

  Zanlıları savunan avukatlar ise ifadelerin baskı, tehdit ve vaad sonucu temin edildiğini ileri sürerek, polisin Ender Mustafa Özkan’a komplo kurduğunu, konu suçla bağlantısı olmadığını iddia etti.

Tahkikat bitmedi

  Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü tutukluk duruşmasında, mahkemeye, meseleyle ilgili talebi, NKÖM’de görevli meselenin tahkikat memuru Mehmet Şener aktardı.

   Tanık polis Mehmet Şener, zanlı Hüseyin Aksoy’u, 15 Mayıs 2023’te, saat 21.45’te, DAÜ Kampüsü Yurtlar Bölgesi’nin arka kısmındaki Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin oto parkına açılan demir kapının önünde faaliyet gösteren erkek berberi önünde durduğu sırada tespit ettiğini hatırlattı.

   Mehmet Şener, Hüseyin Aksoy’un üst aramasında, giydiği kot pantolonun sağ ön cebinde, pembe renk sakız kutusunda MDMA türü uyuşturucu içerdiğine inanılan 31 adet pembe renk hapı bulup emare zapt ettiğini söyledi.

   Şener, zanlı Ender Mustafa Özkan’ın Hüseyin Aksoy’un tutuklandığını görmesi üzerine kaçmaya yeltendiğini ancak kısa bir süre sonra tespit edilip tutuklandığını belirten Arkın, olayla bağlantısı tespit edilen Ozan Yaraşık’ı da alıkoyduğunu sözlerine ekledi.

   Zanlıların verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibini yapacağını anlatan polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan ve Parmak İzi Şubesi’nden henüz bir rapor temin edemediğini ifade ederek, mahkemeden ek süre talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, talebi uygun buldu ve zanlıların 5’şer gün daha poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2023, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104