5’i cezaevine gönderildi

banner37

Lefkoşa’nın Arasta bölgesini pazartesi akşamı savaş alanına çeviren kavgayla ilgili tutuklanan 8 kişi, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

banner87
5’i cezaevine gönderildi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Bayram arifesinde, başkent Lefkoşa’nın Arasta bölgesini savaş alanına çeviren kavgayla ilgili tutuklanan 8 kişi, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

   “Yaralama”, “Kavga”, “Kasti hasar”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık”, “Uygunsuz tavır hareket” ve “Tecavüzi alet taşıma” suçlarıyla ilgili tutuklanan Selçuk Koç, Ali Aykut Demir, Dergah Sergen Demir, Ahmet İçin, Ergin İçin, Erhan Tunç, Ali Haydar Erdine ve 16 yaşındaki R.U isimli çocuk, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzurundaydı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ömer Karadağlı’yı tanık olarak dinletti.

   Polis memuru Ömer Karadağlı, Lefkoşa’da, 4 Haziran’da, saat 21.00 sıralarında, umumi yer olan İplik Pazarı Sokak üzerinde, 23 yaşındaki Aykut Demir’in 94 promil, 23 yaşındaki Sergen Demir’in 244 promil, 27 yaşındaki Selçuk Koç’un 110 promil, 35 yaşındaki Ali Haydar Erdine’nin 112 promil alkollü içki tesiri altında bir taraf, diğer taraf olan 39 yaşındaki Ahmet İçin, 35 yaşındaki Ergin İçin ve 32 yaşındaki Erhan Tunç arasında kavga yaşandığını kaydetti.

   Karadağlı, zanlıların aralarında iş meselesi yüzünden çıkan kavgada birbirlerine demir, sopa, tahta ve sandalye gibi tecavüzi aletlerle saldırdıklarını anlattı.

   Polis memuru Ömer Karadağlı, kavgadan sonra zanlıların tutuklandığını, mesele ile ilgili kamera görüntülerinin incelendiğini kaydetti.  

   Karadağlı, Selçuk Koç, Aykut Demir, Ali Haydar Erdine, Ergin İçin’in turist, Ahmet İçin’in ise KKTC vatandaşı olduğunu ve zanlıların benzer sabıkaları olduğuna vurgu yaptı.

   Karadağlı, sabıkalı zanlıların tutuklu yargılanmalarını talep etti.

   Yargıç Cenkay İnan, Selçuk Koç, Ali Aykut Demir, Dergah Sergen Demir,  Ergin İçin ve Ahmet İçin’in 1 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

   Yargıç İnan, zanlılar Erhan Tunç, Ali Haydar Erdine ve çocuğun ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

   İnan, ayrıca, Erdine ve Tunç’un haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunmasına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96