banner6

'6 ayda 25 hayvanım telef oldu'

banner37

Değirmenlik’te geçtiğimiz hafta başıboş bir köpeği vurarak öldürmekle suçlanan ve ‘hayvanlarımı telef ediyorlar’ savunması yapan Cemal Dereci’nin ağılı bir kez daha saldırıya uğradı

'6 ayda 25 hayvanım telef oldu'
banner150 banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Değirmenlik Taş Ocakları Mevkii’nde geçtiğimiz hafta başıboş bir köpeği av tüfeği ile vurarak öldürdüğü için hakkında soruşturma başlatılan ve ‘hayvanlarımı telef ediyorlar’ savunması yapan hayvan üreticisi Cemal Dereci’nin sürüsü dün bir kez daha başıboş köpeklerin saldırısına uğradı.

Yemlemek için ağıldan çıkardığı sürüsüne saldıran başıboş köpeklerin bir keçi ve bir oğlağını parçaladığını söyleyen Dereci, söylediklerini ispatlamak için de hayvanlarının leşlerini arabasına yükleyerek KIBRIS Medya Grubu Tesisleri’ne getirdi.

Altı aydan beridir dünkü kayıplarıyla 25 hayvanının telef edildiğini söyleyen Dereci, “Defalarca yetkililerden soruna çare bulmasını istedim. Beni, ağılıma saldıran köpeği vurduğum için suçluyorlar. Soruyorum, siz olsaydınız ne yapardınız?” diyerek çaresizliğini dile getirdi.

“Çaresizim, yetkililer çözüm bulsun”

Hayvanlarını yemlemek için mandıranın dışına saldığını anlatan Cemal Dereci, mandırasında bulunduğu sırada hayvanların ürkerek geri geldiğini, dışarıya çıkıp baktığında ise, köpeklerin bir keçiyi öldürdüğünü, bir yavruyu da parçaladığını söyledi.

Her hafta aynı şeylerle karşılaşmaktan bıktığını ve yaşananlar karşısında çaresiz olduğunu dile getiren Dereci, “Dişimden tırnağımdan artırarak yaptığım sürümün, çocuklarımın riskinin gözümün önünde yok olmasını kabullenemiyorum. Uzun zamandır süren başıboş köpeklerin saldırılarında 23 hayvanım öldürülürken, bu son saldırıda sayı 25’e çıktı. Yetkililere buna bir çözüm bulunması için birçok kez başvurdum, ancak halen bir çözüm bulunmadı. Emeğimi korumak için bir köpeği istemeyerek öldürdüğüm için bana yapılmayan kalmadı, peki şimdi soruyorum siz olsanız ne yapardınız?” diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 08:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110