banner6

6 ayrı trafik suçu işledi 6 yıldır da ülkede kaçak

banner37

6 ayrı trafik suçu işledi 6 yıldır da ülkede kaçak
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Başkent Lefkoşa’nın en işlek caddelerinden Bedreddin Demirel Caddesi’nde121 promil alkollü içki tesiri altında direksiyon başına geçip, park halindeki araca çarpıp, yol içerisine savrulan ve alevlenen araçtan sağ çıkan sürücünün 6 yıldır adada kaçak olduğu anlaşıldı.

   26 yaşındaki yabancı uyruklu Blessing Tafadzwa Mumvenge, yönetimindeki ZPK 688 plakalı araçla yol kenarında park halindeki bir araca çarptıktan sonra yol içerisine savruldu trafik levhasına çarparak durabilmişti.

   Kazayla ilgili soruşturma başlatan polis, araç sürücüsünün alkollü, sürüş ehliyetinin ve aracının sigortasının bulunmadığını, aracı mal sahibinden izinsiz kullandığını, süratli ve dikkatsiz bir sürüş gerçekleştirdiğini tespit etti.

   Kaza mahallinde suçüstü tutuklanan sürücü Blessing Tafadzwa Mumvenge, dün mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Gökhan Kılbaş, zanlı Blessing Tafadzwa Mumvenge’nin “Alkollü araç kullanma”, “Dikkatsiz sürüş”, “Sürüş ehliyetsiz araç kullanma”, “Sigortasız araç kullanma”, “Süratli sürüş” ve “Mal sahibinden izinsiz kullanma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Kılbaş, zanlının 08 Mayıs tarihinde, saat 03.25 raddelerinde. Lefkoşa'da, Bedrettin Demirel Caddesi üzerindeki çift şeritli yolun sol şeridi içerisinde 121 promil alkollü içki tesiri altında olduğu esnada yönetimindeki ZPK 688 plakalı salon araçla güney istikametine doğru süratli bir şekilde seyrettiğini belirterek, Arsın Un Fabrikası önlerine geldiğinde dikkatsizlik sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybedip yolun solundan çıktığını kaydetti.

   Zanlının yoldan çıkmasının ardından yolun sol kısmında önü güney istikametine bakar şekilde park halinde bulunan Kadir Öztürk’ün sorumluluğundaki SU 793 plakalı kamyon aracın sağ arka kısmına çarptığını dile getiren Kılbaş, zanlının kullanımındaki aracın, çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce savrularak tekrar yol içerisine girip ilerlemeye devam ettiğini ve orta refüj üzerine çıkıp refüj üzerinde bulunan trafik levhasına çarparak durduğunu ifade etti.

   Kılbaş, aracın çarpmanın etkisiyle alev aldığına ve aracın motor kısmının tamamen, iç bölümünün ise kısmen yandığına işaret ederek, yangının itfaiye ekibi tarafından söndürüldüğünü bildirdi.

   Kazada yaralanma olmadığına dikkat çeken Kılbaş, ancak ZPK 688 plakalı araçta 150 bin TL, SU 793 plakalı araçta 10 bin TL, trafik levhasında ise bin TL tahmini hasarın meydana geldiğini, orta refüjde ise hasar oluşmadığını kaydetti.

   Kılbaş, zanlının suçüstü gereği tutuklandığını söyleyerek, yürütülen soruşturma kapsamında zanlının ülkeye 18 Şubat 2017’de girdiğinin ve o tarihten bu yana herhangi bir işlem yapmadığının öğrenildiğini anlattı.

   Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Kılbaş, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110