banner6

6 bankaya ait posta torbaları çalındı!

banner37

Lefkoşa’da Çağlayan Bölgesi’nde faaliyet gösteren, İtimat Otobüs İşletmeleri’ne ait ofisin kapısı, meçhul şahıs ya da şahıslar tarafından zorlanıp içeriye girilerek 6 bankaya ait posta torbaları çalındı.

6 bankaya ait posta torbaları çalındı!
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da Çağlayan Bölgesi’nde faaliyet gösteren, İtimat Otobüs İşletmeleri’ne ait ofisin kapısı, önceki gün saat 19.00 sıralarında meçhul şahıs ya da şahıslar tarafından zorlanıp içeriye girilerek, 6 bankaya ait posta torbaları çalındı.

Meblağ ve çeklerin sayısı belli değil

İlk tespitlere göre, Gazimağusa’da faaliyet gösteren 6 bankaya ait çalınan posta torbalarının içerisinde henüz sayısı ve meblağı belli olmayan takas çekleri ile bankalara ait evrakların olduğu kaydedildi. Evrakları çalınan bankaların, Credit West, Yakın Doğu Bank, Vakıflar Bankası, Asbank, Akfinasbank ve Öğretmenler Bankası olduğu öğrenildi.

Olayın ardından geniş çaplı bir araştırma yapan polis ekipleri, hırsızları yakalamak için şirkete ait kamere kayıtları ile çevredeki kameraları mercek altına aldı.

Görgü tanıklarına göre, olay yapan ya da yapanların burayı çok iyi bildiğini belirterek, çünkü olay yapılmadan önce kameraların görüntü almaması için bahçenin dışında bulunan elektrik saatinin kapağının kırılarak şalterin indirildiğini söyledi.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre; 29-30.10.2017 tarihleri, 19.00 -16.30 saatleri arasında,

Lefkoşa Çağlayan Bölgesi’nde faaliyet gösteren, İtimat Otobüs İşletmeleri’ne ait ofisin kapısı, meçhul şahıs/lar tarafından zorlanmak suretiyle açılarak içeriye girilmiş ve içerisinden ilk tespitlere göre, Gazimağusa’da faaliyet gösteren Credit West, Yakın Doğu Bank, Vakıflar Bankası, Asbank, Akfinasbank ve Öğretmenler Bankasına ait, içerisinde henüz sayısı ve meblağı tespit edilemeyen takas çekleri ile banka evraklarının olduğu posta torbaları çalındı.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 09:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104