banner6

6 bin TL’yi ödeyemedi, cezaevine gitti

banner37

6 bin TL’yi ödeyemedi, cezaevine gitti
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da kıskançlık yüzünden tartıştığı eşini darp eden S.T. aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   Bir süre önce yine eşine karşı işlediği darp suçlarından  aleyhine dosya tazmin edilen S.T., ileride yargılanmak üzere 6 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   KKTC’de eylül ayına kadar oturma izni bulunan S.T., teminat şartlarını yerine getiremedi ve her ne şart altında olursa olsun, 45 günü geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Gökhan Kol’u tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Gökhan Kol, 31 Mart 2021’de, saat 22.00’de, Gazimağusa’da, birlikte kaldığı apartman dairesinde, kıskançlık yüzünden tartıştığı eşini darp edip, telefonunu kasten ve kanunsuz olarak hasara uğrattığını anımsattı.

   Gökhan Kol, eşinin vücudunun muhtelif yerlerine elleriyle vurarak darp eden ve adı edilene ait cep telefonunu duvara fırlatmak suretiyle 200 TL’lik kasti hasara uğratan zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını belirtti.

   Kol, zanlıyı, şikayet üzerine mahkemeden temin ettiği derdest emri gereği Gazimağusa’da tespit edip tutukladığını ve mahkemeden temin ettiği 3 günlük tutukluluk süresinde, aleyhindeki suçları işlediğine dair teyit edici şahadet temin ettiğinden söz etti.

   Tanık polis,  mahkemeden, suçlarını kabul eden TC vatandaşı zanlıyı, ileride görüşülecek davalarında hazır olması için uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıyı, 6 bin TL nakdi teminata bağladı ve davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti.

   Mine Gündüz Serden, ayrıca, tüm pasaport ve seyahat belgelerine el konulan zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

   Şartları yerine getiremeyen. S.T., 45 günü geçmeyen bir süre cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110