6 İlçede Kovid-19 denetimleri yapıldı

banner37

6 İlçede Kovid-19 denetimleri yapıldı
banner90
banner99

 İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın talimatıyla İlçe Emniyet Kurullarının 18 Ağustos’ta 6 ilçede yaptığı değerlendirme toplantıları sonrasında kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, belediyelerden de alınan destekle dün, birçok iş yeri ve eğlence mekânlarında denetimler gerçekleştirildi. 

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, dün belediye ve Polis teşkilatından alınan destekle 6 ilçede yaklaşık 200 iş yeri denetlendi.

banner134
Denetimlerin aralıksız şekilde devam edeceği bildirilen açıklamada,  şunlar kaydedildi:

“İçişleri Bakanlığı tarafından kovid-19 ile mücadelenin ilk aşamasından beri halk sağlığının korunması, bulaş riskinin azaltılması için 6 ilçede gerçekleştirilen denetimlerin yanı sıra halkımızın bilinçlendirilmesine yönelik de çalışmalar gerçekleştirilecektir.

İlçe Emniyet Kurullarının koordinesinde, gerek belediyeler gerekse de polis teşkilatımızın katkılarıyla sıklaştırılan denetimlerde, sağlık uzmanlarının görüşleri doğrultusunda iş yerlerinde hijyen kurallarının uygulanması, girişlerde kayıt tutularak ateş ölçümlerinin yapılması, maske takma zorunluluğu gibi önemli tedbirlerin uygulanması ve denetimi konusunda gerekli adımları atmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75