6 yıl önceki yaralama olayının tahkikatı yeniden başladı

banner37

2015 yılında, bir eğlence mekanında gerçekleşen bıçaklama olayıyla ilgili aranan E.A. isimli kişi adaya giriş yapınca, tutuklandı

6 yıl önceki yaralama olayının tahkikatı yeniden başladı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da 6 yıl önce Ses isimli eğlence mekanında gerçekleşen bıçaklama olayıyla ilgili aranan E.A. adaya giriş yapıp, tutuklandı.

“Yaralama”, “Kanunsuz Bıçak Tasarrufu Taşıma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı E.A., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, olayın 27.12.2015 tarihinde saat 04.00 raddelerinde Lefkoşa’da, Osmanpaşa Caddesi üzerinde faaliyet gösteren umumi bir yer olan Ses isimli işletme içerisinde gerçekleştiğini söyledi.

Polis, Lefkoşa’da sakin Ziyafettin Akgün'ün konu iş yerinin güvenlikleri tarafından dışarıya çıkartıldığı gerekçesi ile KKTC'de turist olarak bulunmakta olan zanlı E.A.’nın tasarrufundan bulundurup taşımakta olduğu tespit edilemeyen bıçağı Lefkoşa'da sakin Eren Gören'in sol bacağına bir kez sokup çıkarmak sureti ile adı edilenin vahim şekilde yaralanmasına sebebiyet vermekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.
Polis memuru Kazım Sevinç, zanlının adaya yeni giriş yapıp, tutuklandığını, tahkikatın yeniden canlandığını belirtti.

Alınması gereken ifadeler ve şikayetçi ile tanıtım yapılması gerektiğini ayrıca zanlının iddialarının araştırılacağını söyleyen Sevinç, üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75