banner6

6 yıldır aranıyordu

banner37

Noterde düzenlenen sahte belgeyle Zehra Avcı’ya ait Alayköy’deki 6 adet arsanın 2009 yılında satılması olayında ‘arsaları alan kişi’ olarak aranan M.A.A., 7 Kasım’da ülkeye girerken yakalandı

6 yıldır aranıyordu
banner8

“ŞİKAYET 2015 YILINDA YAPILDI”… Zehra Avcı’nın arsalarının 2009 yılında sahte belgelerle M.A.A.’ya satılmış olduğuna dair şikayetini 2015 yılında yaptığını belirten polis, o tarihten beri ‘aranan kişi’ ilan edilen zanlının 7 Kasım 2021 tarihinde ülkeye giriş yapınca tutuklandığını ve soruşturmanın tamamlandığını söyledi. Mahkeme, zanlı M.A.A.’yı aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlayarak serbest bıraktı.

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

Zehra Avcı’nın Alayköy’de bulunan 6 adet arsasının 2009 yılında noterde düzenlenen sahte belgeyle satılması olayında ‘arsaları alan kişi’ olarak aranan M.A.A. isimli kişi, 7 Kasım’da ülkeye giriş yaparken yakalandı ve dün çıkarıldığı mahkemede aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.


M.A.A.’yı teminat duruşmasına çıkaran polis, meseleyle ilgili şikayetin Zehra Avcı tarafından 2015 yılında yapıldığını, meselede adı geçen noterin yargılandığını, ancak o dönemde bulunamayan zanlının 7 Kasım’da ülkeye giriş yaptığını ve tutuklandığını söyledi.


Lefkoşa Laza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Senem Palabıyık, polis memuru Burçin Korgan’ı tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Korgan, zanlının, ‘Evrak sahteleme’, ‘Sahte belgeyi tedavüle sürme’ ve ‘Sahte davranışla eşya alma” meselelerinden methaldar olduğunu kaydetti.


Polis memuru Burçin Korgan, 09.07.2015 tarihinde Lefkoşa Adli Şube’ye gelen Lefkoşa’da sakin Zehra Avcı’nın verdiği bilgide, koçan numaralarını belirttiği Alayköy-Lefkoşa bölgesindeki 6 adet arsanın 1/2 hissesinin kendi adına olduğunu, 23.12.2009 tarihinde bu arsaların M.A.A. isminde bir şahsa satıldığını ifade edip kendisinin herhangi bir şekilde bu satışı gerçekleştirmediğini söyleyerek, şikayetçi olduğunu mahkemeye aktardı.


Korgan, yapılan mesele ile ilgili olarak halen aynı dosyada zanlı olarak bulunan noter A.M.’nin yapmış olduğu 11.12.2009 tarihli Zehra Avcı’nın vermiş olduğu vekaletin imza kısmındaki imzanın sahte olduğunun tespit edildiğini kaydetti.


Korgan, aynı mesele ile ilgili olarak noter A.M.’nin hakkında tanzim edilen C/813/2015 sayılı dosyanın mahkemede görüşüldüğünü anlattı.


Mesele ile ilgili olarak zanlı M.A.A.’nın düzenlenmiş olan bu vekaletname ile bahse konu arazileri 23.12.2009 tarihinde adına aldığının tespit edildiğine vurgu yaptı.


Korgan, zanlının KKTC’ye 07.11.2021 tarihinde giriş yaptığını ve mesele ile ilgili yürütülen tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 günde 1 ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 12:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104